Onur Albayrak kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Çocuk gelinin fotoğraflarını çekmek istemeyen Onur Albayrak Türkiye'de çok konuşulan kişilerden birisi oldu. İnsanlar Onur Albayrak kimdir, nereli ve kaç yaşında sorularını merak etmeye başladı. Detaylar Ajanshaber.com'da.

Onur Albayrak kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Onur Albayrak şimdilerde çok konuşan isimlerin başında geliyor. Albayrak çocuk gelinin fotoğraflarını çekmek istememesi ve damatla yaşadığı kavganın ardından Türkiye'de en çok konuşulan isimlerden birisi oldu. Damadın ısrarı ve ters tepkisi üzerine kafa atan fotoğrafçı insanlar tarafından merak edilmeye başlandı. İnsanlar internette Onur Albayrak kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Damadın fotoğraf çekimi için 15 gün önceden kendisinden randevu aldığı belirten Albayrak, çocuk gelini düğün salonunda görüp yaşını sorduktan sonra çekimden vazgeçtiğini belirtti. Yaşanan bu olayın ardından insanlar internette fotoğrafçı Onur Albayrak ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Onur Albayrak kaç yaşında ve Onur Albayrak nereli sorularının yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

ONUR ALBAYRAK KİMDİR?

Geçen hafta olayda düğüne fotoğraf çekmeye giden Onur Albayrak gördüğü manzara karşısında şok yaşadı. Gelinin çocuk yaşta olduğunu gören Albayrak fotoğraf çekimi yapmak istemedi. Damadın "Sen parana bak, girme bu konulara" şeklindeki ters tepkisi üzerine kavga çıktı.

Çıkan kavgada fotoğrafçı Albayrak, damada kafa attı. Bu olayın ardından fotoğrafçı Onur Albayrak Türkiye'de konuşan isimlerin başında geldi. İnsanlar Onur Albayrak kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Albayrak, geçen hafta yaşadığı tartışmayla ilgili haberler yapıldığını sosyal medyadan öğrendiğini söyledi.

GELİNE "KAÇ YAŞINDASINIZ" DİYE SORDUM

İsmini bilmediği damat adayının fotoğraf çekiminden 15 gün önce randevu aldığını, kendisinin de randevu saatinde Orduzu Pınarbaşı Tabiat Parkı'ndaki çekim alanına gittiğini anlatan Albayrak, gelini ilk kez orada gördüğünü belirtti. Albayrak, gelinin yaşının küçük olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Geline 'kaç yaşındasınız' diye sordum. Önce '15' dedi, duraksadı '16' dedi.' Ben de damada dönerek, 'prensip gereği çocuk gelin fotoğrafı çekmiyorum, bir başka fotoğrafçıyla anlaşın' dedim. Damat da bana 'sen parana bak, girme bu konulara, seni ne ilgilendirir, sen çekimini yap paranı al' dedi. Israrcı olduğumu görünce, küfür, hakaret işin içine girdi, yakama yapışınca kavga başladı. Orada kahvaltı yapan insanlar araya girdi, ayrıldık. Olayın büyümemesi için bizi arabaya bindirip gönderdiler. Sonrasında 'burnu kırıldı' diye haberler çıkmış ancak kırıldı mı kırılmadı mı bilmiyorum, sadece kanadığını biliyorum."2002'DEN BERİ DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI YAPIYOR

Görüntüleri, olaya şahit olanların paylaşmış olabileceğini aktaran Albayrak, "Olayın bu kadar tepki alacağını, yayılacağını hiç tahmin edemezdim. Farkında olmadan herhalde güzel bir şeye imza attık diye düşünüyorum. Ben kendimi bildim bileli kadın, çocuk istismarı, kadın hakları konusunda hep ön planda olan birisiyim. Böyle bir adama denk geldi, onun şanssızlığı. Belki bir başkasına denk gelse işini yapıp, parasını alacaktı" ifadelerini kullandı.

Albayrak, 2002'den bu yana düğün fotoğrafçılığı yaptığını ve ilk kez böyle bir şey yaşadığını dile getirerek bunun son olmasını diledi.

ALBAYRAK, KİMSENİN KENDİSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADIĞINI BELİRTTİ

Haberlerin ardından "çocuk gelin"le ilgili kampanyaların başlatıldığını vurgulayan Albayrak, şunları kaydetti:

"Bu yaştaki insanları gördüğünde gelinlikçi gelinlik satmazsa, kuaför saçını yapmazsa, fotoğrafçı fotoğrafını çekmezse, düğün salonu salonu vermezse zaten çocuk gelinler azalır diye düşünüyorum. Hiç aklımızda olmayan bir şeye vesile olmuşuz, farkında olmadan çok güzel bir şey yapmışız. Bütün Türkiye'nin ilgisini çocuk gelinlere yönlendirdik. Yaşanmasa daha güzeldi ama umarım bundan sonra yaşanacakların önüne geçer, bir nebze insanlarda bir korku oluşur."

Albayrak, hakkında şu ana kadar kimsenin şikayetçi olmadığını belirterek, Türkiye genelinden tanımadığı avukatların kendisini arayıp, mesaj atarak kendisine yasal konularda sıkıntı yaşaması halinde destek olacaklarını söylediğini ifade etti.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler