Fortnite’ın 5. yeni sezonunda ne gibi yenilikler olacak? Ne zaman başlayacak?

Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Fortnite'ın 5. yeni sezonu bomba gibi geliyor. Fortnite'ın yeni sezonunda ne gibi yenilikler olacak, Fortnite ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı Ajanshaber.com'da.

Fortnite’ın 5. yeni sezonunda ne gibi yenilikler olacak? Ne zaman başlayacak?

Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alan Fortnite'ın 5. sezonu oyuncuları şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Oyunu severek oynayan birçok kişi Fortnite 5. sezon ne zaman başlayacak sorusuna yanıt bekliyordu. Merak edilen bu soru yanıt buldu. Fortnite'ın 5. sezonu 12 Temmuz 2018 tarihi itibariyle başlayacak. Yeni sezonla birlikte oyuna birçok yenilik geldi. Sevilen oyununun oyuncuları Fortnite'ın 5. yeni sezonunda ne gibi yenilikler olacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Ajans Haber ekibi olarak sizler için Fortnite ile ilgili merak ediliyor. 

FORTNİTE 5. SEZON NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Fortnite 5. sezon ne zaman başlayacak sorusu oyuncular tarafından merak ediliyordu. Merakla beklenen soru yanıt buldu. Fortnite’ın merakla beklenen 5. sezonu bugün itibariyle başlıyor.

FORTNİTE 5. SEZONUNDA NE GİBİ YENİLİKLER OLACAK?

5. sezonla birlikte oyuna yeni bir bölge, yeni araçlar ve özellikler geliyor. Bugün yayınlanan güncellemeyle Arazi Golf Arabaları, yeni Çöl bölgesi ve esrarengiz yırtıklar oyunda yerini aldı. İşte merakla beklenen özellikler...

HARİTADA İLERLEMENİN YENİ YOLU

Fortnite’ın ilk araçları olan market arabaları oyunculardan büyük ilgi görmüştü. İki kişilik market arabaları eğlenceli olsa da dört kişilik gruplar için küçüktü. Oyuna eklenen Arazi Golf Arabası (AGA) ise tüm ekibe yetecek kadar geniş. Golf arabasının tek özelliği kapasitesi değil. Arabanın arkasını kaydırarak daha hızlı gitmeye imkân tanıyan bu aracın tavanı ise hoplatan kare işlevi görüyor.

ÇÖL BÖLGESİ

5. sezonun en büyük bombalarından biri de oyuna eklenen Çöl bölgesi oldu. Palmiye Parkı ve Kulüp Kalantor adlı iki farklı alandan oluşan Çöl’de keşfedilmeyi bekleyen pek çok şey bulunuyor. Ayrıca geliştirici ekibin adanın çeşitli yerlerine eklediği birkaç isimsiz nokta da küçük sürprizler barındırıyor.

BAŞKA DÜNYALARA AÇILAN YIRTIK

4. sezonun sonunda fırlatılışını milyonlarca oyuncunun canlı olarak izledikleri roket, Fortnite dünyasında pek çok “yırtık” oluşturmuştu. Pek çok oyuncu bu yırtıkların çevresinde Fortnite dünyasına ait olmayan eşyalar görmüştü. Oyuncuları başka dünyalara açılan bu yırtıkları keşfetmeye davet eden geliştiriciler, yırtıkların içerisinde oyuncuları çok çılgın maceraların beklediğini söylüyor.


Epic Games, Fortnite’ın oynanışında da pek çok değişikliğe gitti. Battle Royale modunda sekizinci ve dokuzuncu çemberler daralırken artık farklı yönlere doğru kayacak. Böylelikle oyunun son aşaması daha fazla hareketlilik ve heyecan kazanacak. Ayrıca bu moddaki ilerlemeli görevler de bundan böyle tek bir sezonla sınırlı olmayacak ve oyuncular istedikleri zaman görevleri tamamlayabilecekler.

5. SEZON SAVAŞ BİLETLERİ OYUNDA YER ALIYOR

Yeni sezonun başlamasıyla sezona özel Savaş Bileti de oyun içi dükkândaki yerini aldı. Şu an 950 V-papel karşılığında satılan bileti alan oyuncular çok özel iki kostümün sahibi olacaklar. Bu kıyafetlere ek olarak onlarca ödülü kazanma şansı da oyuncuları bekliyor. Oyuncular atladıkları her seviyeyle birlikte özel kıyafetlerden eğlenceli ifadelere kadar değişen yeni bir ödül kazanıyor. Toplamda 100 seviye ve 100 ödül bulunuyor. Üstelik bu hediyeler sezon bittikten sonra da oyuncuların hesabında kalmaya devam ediyor.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler