Fenerbahçe'ye Belçikalı dünya yıldızı geliyor

Fenerbahçe transferde bombayı patlatmak için girişimlere başladı. Fenerbahçe, Çin Süper Ligi takımlarından TJ Quanjian'da forma giyen yıldız oyuncu için Çin ekibine resmi teklifte bulundu.

Fenerbahçe'ye Belçikalı dünya yıldızı geliyor

Fenebahçe, Çin Süper Ligi takımlarından TJ Quanjian'da forma giyen Axel Witsel için Çin ekibine resmi teklifte bulundu. Sarı lacivertliler Belçikalı yıldız orta sahanın transferi için kulübüne teklifte bulundu.

ÇİN EKİBİNE TEKLİF GÖTÜRÜLDÜ

Yeni sezona iddialı bir kadroyla girmek isteyen ve bu doğrultuda transfer çalışmalarını hızlandıran Fenerbahçe'de orta sahaya takviye için girişimler başladı. Sarı lacivertliler Belçikalı yıldız oyuncu için Çin ekibine teklif götürdü.

KİRALAMA İHTİMALİ GÜÇLENİYOR

2017'nın ocak ayında TJ Quanjian tarafından Rus ekibi Zenit Saint Petersburg'dan transfer edilen Witsel, Çin'de geçirdiği sezonda 18 resmi maçta forma giydi ve 2 gol atabildi.

Çin ekibiyle 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunan Witsel yıllık 16 milyon Euro kazanıyor. Fenerbahçe'nin TJ Quanjian'a götürdüğü teklifin detayları henüz belli olmazken 29 yaşındaki oyuncunun yüksek ücreti teklifin "kiralama" olma ihtimalini güçlendiriyor.

Yorumlar

teolog33 erdemli Artık hiç bir transfer yapabilecek durumda olmadığınız anlaşılıyor. 3 Milyar lira borç anlaşılabilir değil. Aziz Yıldırım nasıl böyle bir borç bırakabilir, kendisi de buna inanmaması gerekir. Fakat iktidarda kalmak için böyle yaptıklarına inanmak istememektedir. Şimdi Fenerbahçeli taraftar bu durumu kabullenmesi zor olacaktır. Ali Koç, eğer 150 milyon avroyu klübe kazandırabilirse iş o zaman belki de rayına oturur. Yoksa bu şartlarda transfer yapabilmek zor gözüküyor.