Fatih Terim: Kazanamıyorsak beraberlik iyidir

Fatih Terim, Porto maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında kendisine yöneltilen "Beraberlik sizin için iyi bir skor mu?" sorusuna "Kazanamıyorsak, beraberlik iyidir." diyerek cevap verdi.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi D Grubu ikinci maçında Porto ile karşılaşacak.

Avrupa'daki temsilcimiz mücadele için Portekiz'e gitti. Maç öncesi düzenlenen basın toplantısında deneyimli teknik adam Fatih Terim, karşılaşma hakkındaki düşünclerini paylaştı.

Porto'nun güçlü bir ekip olduğunu belirten Terim, beraberliğin kötü bir sonuç olmadığını belirtti.

''PORTO ÇOK CİDDİ BİR RAKİP''

Fatih Terim'in açıklaması şu şekilde:

"Erzurumspor maçı biter bitmez bu maça hazır olmaya çalıştık. Savunmada da hücumda da blok halinde oynayan bir takım olmalıyız. Takım duruşumuz iyi olmalı. Reaksiyonlarımız iyi olmalı. Hakikaten tempolu, iyi bir takıma karşı oynayacağız. Çok ciddi bir rakip. Eksiklikler hep olacaktır, olmasa iyiydi tabii ama sonuçta 11'e 11 oynayacağız."

''BİZ MÜSAADE ETMEZSEK HİÇBİR RAKİP ÜSTÜNLÜK SAĞLAYAMAZ''

"Şampiyonlar Ligi'nde herkesin şunu iyi bilmesi lazım. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne rakipleriyle aynı seviyede, aynı şartlarda başlamadı. UEFA'nın cezasından dolayı bir dezavantajımız var. Deplasman performansının çok üstünde duruldu. Herkes bir şeyler söylüyor. Galatasaray eğer kaybetmişse bu eleştiriye açıktır. Hobidir, fobidir futbol, bunların çok ötesinde bir oyun. Şöyle desek daha doğru. Biz ancak müsaade edersek rakibimiz bize karşı hem oyun hem skor üstünlüğü sağlayabiliyor. Demek ki biz rakibimize bunu müsaade etmişiz. Onun için bu maçta bizim bir mesajımız olmalı. Biz eğer müsaade etmezsek hiçbir rakip bize üstünlük sağlayamaz."

''BERABERLİK İYİ SONUÇ OLARAK GÖRÜLEBİLİR''

"Eğer kazanamıyorsanız kaybetmemek de önemlidir. Sonuçta deplasmanda oynuyorsunuz. İlk maçınızdan 3 puan almışsınız. Porto kendi evinde çok iyi bir takım. Kazanamıyorsanız o zaman beraberlik doğru bir sonuç olarak görülebilir. Geçmiş yıllarda Porto forması giyen Maicon ve Fernando, Fatih Terim'den önce sorulan soruları yanıtladılar."

Yorumlar