Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? (3 Aralık)

Evde bakım maaşı yatan iller hangileri sorusu bakım ücreti alan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Konuyla ilgili sizin için detaylı bir araştırma yaptık.

Vatandaşlar şimdiden evde bakım parasının yatacağı günü beklemeye başladı. İnternette araştılan konuların başında evde bakım maaşları geliyor. Bakım ücretini bekleyen vatandaşlar internette 3 Aralık evde bakım maaşı yatan iller hangileri sorusuna yanıt arıyor. Ajans Haber ekibi olarak merak edilen detayları sizin için araştırdık. Tüm detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Bakım ücreti alan vatandaşlar şimdi hangi illere bakım parasının yatıp yatmadığını merak ediyor. İnsanlar konuya ilişkin yetkili mercilerden açıklama bekliyorlar. Evde bakım maaşları henüz yatırılmadı. Yatırılmaya başlandığında anlık olarak haberimizin detayında görebileceksiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım maaşı yattı mı sorusuna yanıt bulmanın iki yolu bulunuyor. İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.Ziraat Bankası SMS kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Ağır engelliler için alınan evde bakım maaşında ise kişi başı 2018 yılı gelir oranı 967.27 TL'dir. 2018 yılında 2022 sayılı yasada engelli zamlı maaşları şöyle oldu; raporu yüzde 40-69 arası olanlar bin 247 TL alacak. Raporu yüzde 70'den yukarı olanlar bin 845 TL alacak. 2018 yılı evde bakım zamlı maaşları 2018 Ocak-Temmuz arası bin 68 TL, 2018 Ağustos-Aralık arası bin 179TL

Yorumlar