Erdoğan Demirören hakkında bilinmeyenler - Nereli, eşi kim, kaç çocuğu var?

Hayatını kaybeden işadamıyla ilgili yapılan aratmaların başında Erdoğan Demirören hakkında bilinmeyenler yer alıyor. Erdoğan Demirören nereli, eşi kim, kaç çocuğu var sorularının yanıtı Ajanshaber.com'da.

Erdoğan Demirören hakkında bilinmeyenler - Nereli, eşi kim, kaç çocuğu var?

Demirören Holding'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Sevenleri ölüm haberini alır almaz yasa boğuldu. Demirören, 79 yaşında yaşamını yitirdi. Erdoğan Demirören 31 Mayıs tarihinden beri hastanede tedavi görüyordu. Şimdi insanlar Erdoğan Demirören hakkındaki bilgileri merak etmeye başladı. Erdoğan Demirören hakkında bilinmeyenler bu yüzden çok merak ediliyor. Erdoğan Demirören nereli, eşi kim, kaç çocuğu var soruları sıkça soruluyor. İşte Erdoğan Demirören hakkında bilinmeyen tüm detaylar...

ERDOĞAN DEMİRÖREN KİMDİR?

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören 79 yaşında İstanbul'da vefat etti. İnsanlar şimdi internette Erdoğan Demirören kimdir sorusunu sormaya başladı. Erdoğan Demirören, 28 Ağustos 1938 tarihinde İnegöl'de dünyaya geldi. Demirören, Sirkeci’de oto yedek parça ithalatı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Kolaylık Oto'nun kurucusu Babası Şükrü Demirören`in 1957 senesinde vefat etmesiyle, genç yaşta aile işlerini devralmak zorunda kaldı.

Türkiye'nin ilk gaz şirketini 1972'de devren satın alan Demirören, yatırımlarını hızlandırarak şirket sayısını 48'e yükseltti. 1980'de açıklanan 24 Ocak kararlarından sonra ise küçülmeye karar verdi. Daha sonra birçok farklı sektörde faaliyet göstererek Demirören Holding'in büyümesini sağladı. Demirören, 31 Mayıs 2018'den bu yana yoğun bakımda tedavi görüyordu.

HASTANEDEN GELEN AÇIKLAMA

Hastaneden yapılan açıklamada "Sayın Erdoğan Demirören saat 11.53 itibariyle aramızdan ayrılmıştır. Bir süredir solunum yetersizliği nedeniyle tedavi altında olan Demirören, bugün itibariyle yaşamını yitirmiştir" denildi.

CENAZE TÖRENİ PAZAR GÜNÜ

Demirören'in cenaze töreninin pazar günü öğle namazına müteakip Fatih Camii'nde yapılması bekleniyor.BEŞİKTAŞ'TA FUTBOL OYNADI

Demirören, 1956-1957'de Beşiktaş'ta ve Emniyet'te profesyonel olarak futbol oynadı. Grubun faaliyet gösterdiği sektörler arasında enerji, turizm, medya, sanayi, eğitim, inşaat ön plana çıkıyor.

SON OLARAK DOĞAN MEDYA'YI SATIN ALDI

Demirören Grubu, son alarak Doğan Grubu'nun medya varlıklarını satın almıştı. Anlaşmayla birlikte Aydın Doğan'a ait Hürriyet, Kanal D, Posta, Fanatik, CNN Türk, DHA, D-Smart gibi markalar Erdoğan Demirören'in sahibi olduğu Demirören Grubu'na geçti. Demirören, son olarak Doğan Medya varlıklarını Aydın Doğan'dan satın aldı.YILDIRIM DEMİRÖREN'İN BABASI

Erdoğan Demirören'in oğlu Yıldırım Demirören halen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığını yürütüyor. Yıldırım Demirören bir dönem Beşiktaş Kulübü başkanlığı da yapmıştı.

DEMİRÖREN 7 YILDIR MEDYA SEKTÖRÜNDE

Milangaz ve Likidgaz markalarıyla kamuoyunda bilinen Demirören Grubu'nun iş dünyasındaki varlığı 1956 yılında kurulan Oto Kolaylık şirketiyle başladı.

1972 yılında Milangaz'la enerji sektörüne adım atan grup 1996'da Dem-Al adlı Türkiye'nin ilk otoğaz firmasını bünyesine kattı. Holding özellikle LPG sektöründe çok sayıda şirketin (Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz) sahibi konumunda.

Demirören Grubu, 2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini yine Doğan Grubu'ndan satın alarak medya sektörüne girdi.

Grup Türkiye'de faaliyet gösteren Fransız Total'in Türkiye birimini Nisan 2016'da bünyesine katarak akaryakıt dağıtım sektöründe de önemli aktörlerden biri oldu.

Yorumlar