Emekliye bayramda maaş ve ikramiye müjdesi: Ne zaman alınacağı belli oldu!

Kurban bayramı dolayısıyla maaşlarına ek olarak 1000'er lira ikramiye alacak olan emekliler, alacakları ikramiyelerin sevincini yaşıyor.

Emekliye bayramda maaş ve ikramiye müjdesi: Ne zaman alınacağı belli oldu!

Kurban bayramı dolayısıyla maaşlarına ek olarak 1000'er lira ikramiye alacak olan emekliler, alacakları ikramiyelerin sevincini yaşıyor. İlk ödemeyi Ramazan bayramında alan emekliler, ikinci ödemelerini Kurban bayramı öncesinde hesaplarında görecek. Peki, emekliye bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte, binlerce kişinin maaşların yatacağı tarih ve bayram ikramiyesi hakkında yaptığı araştırma hakkında bazı bilgiler

MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK?

2018 yılı itibariyle emekli vatandaşlara ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi yılda iki kez biner lira ödeme olarak kararlaştırılmıştı. Yasa kapsamına ilk bin lirayı Ramazan Bayramı’nda alan emekliler, şimdi Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihi merak ediyor. Ağustos ayında emeklilere yine bayram ikramiyesi var. Tüm emeklilere, 21-24 Ağustos'ta kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. İkramiye, Ağustos'un 17'sine kadar hesaplara yatırılacak. Tam ödeme tarihi önümüzdeki günlerde Çalışma Bakanlığı tarafından duyurulacak. Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Ağustos'ta bayram nedeniyle maaşlarının erken ödenmesi söz konusu olabilecek.

Yorumlar

Mesut Akol Engelli maaşları bayramda kaç gün kalması yatıyor hesaplara
HABİP GÕLGESİZ Devletine ,Milletime Allahm Zeval vermesin.Devletimi ve milletimi idare eden tüm yetkililerin özden tek istemin halkımıza İMF kapılarına muhtaç etmeden ekonomimize sağlam zeminlere istikrarlı yerleşimini sağlamasını istemektir.Gerekirse emekli bir türk vatandaşı olarak iki ayda bir bir maaş almağa razíyım.Tüm emekliler uygulanmak kaydı ile.MİLLETİMİZİ DÍŞA MUHTAÇ ETMİYELİM HEP BERABER ÕZVERİDE GELECEK NESİLLERİMİZ İĆİN BULUNALÍM.