Dünyanın en pahalı futbolcusu belli oldu

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES) tarafından yapılan çalışmada, dünyanın en değerli futbolcuları belli oldu.

Dünyanın en pahalı futbolcusu belli oldu

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES), futbolcuların piyasa değerleri üzerine yaptığı çalışmanın sonuçlarını duyurdu.

CIES'in yaş, sözleşmenin tamamlanmasına kalan süre, mevki, kulübünde gösterdiği performans, kulübünün performansı, A milli takımda sergilediği performans gibi kriterlere göre oluşturduğu model doğrultusunda, 201,2 milyon euro piyasa değeri bulunan İngiliz golcü Kane, en değerli futbolcular sıralamasında zirvede yer aldı.

Tottenham forması giyen İngiliz golcü Harry Kane, 201,2 milyon euroluk değeriyle zirvede yer alırken, başarılı ismi 195,7 milyon euro ile Neymar ve 186,5 milyon euro ile Mbappe izledi.

Listenin en dikkat çekici tarafı ise dünyanın en iyi iki futbolcusu olan Messi ve Ronaldo’nun bonservis değerleri oldu. Arjantinli yıldız Messi 184.2 milyon Euro ile dördüncü sırada olurken, Cristiano Ronaldo ise 103.4 milyon Euro bedelle yirmi beşinci sırada bulunuyor. Listenin ilk yirmi sırası içinde transfer döneminin gözde oyuncuları olan Delle Alli, Greizmann ve Dybala gibi isimler de yer alıyor. Listedeki en değerli yirmi altı futbolcunun değeri en az 100 milyon Euro değerinde.

Yorumlar