Doğan Hakyemez ne iş yapar nerelidir?

Doğan Hakyemez kontrol için gittiği hastanedeki operasyonun ardından yaşamını yitirdi. Peki Doğan Hakyemez kimdir? Ajanshaber sizin için Doğan Hakyemez ne iş yapar, nerelidir sorularını cevapladı.

Doğan Hakyemez ne iş yapar nerelidir?

Türk basketbolunun doayen ismi Doğan Hakyemez kontrol için gittiği hastanedeki operasyonun ardından yaşamını yitirdi. Peki Doğan Hakyemez kimdir? Emekli Türk milli basketbolcusu olan Doğan Hakyemez 68 yaşında yata gözlerini yumdu. Ajanshaber sizin için Doğan Hakyemez ne iş yapar, nerelidir sorularını cevapladı.

DOĞAN HAKYEMEZ KİMDİR?

1950 doğumlu Doğan Hakyemez, Türk emekli millî basketbolcu ve basketbol menajeridir. Güncel olarak Dsi ERA Spor'da DSİ Spor Genel Koordinatörü olarak yer almaktaydı. Hakyemez, 1950'de doğdu. Basketbol'a Ankara'da başladı. Kariyeri boyunca Necdet Ronabar, Aytek Gürkan gibi önemli basketbolcularla Efes Pilsen çatısı altında oynadı. Ayrıca Galatasaray ve Eczacıbaşı gibi takımlarda şampiyonluklar yaşadı. 1971 yılında İzmir'de düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda gümüş madalya kazanan takımda yer aldı.

BASKETBOLUN ARDINDAN MENAJERLİK YAPTI

Basketbolu bıraktıktan sonra, menajerliğe başladı. 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ikinci olan Türkiye millî basketbol takımının menajerliğini yaptı. Ardından Antalya Büyük Şehir Belediyesi'nde çalışmaya başladı. Bu dönemde, Antalya Büyük Şehir Belediyesi Türkiye Basketbol Ligi'ne yükseldi ve bu ligde Avrupa arenasına katılmayı başardı. Antalya'daki yerel seçimlerin ardından belediye başkanının değişmesiyle görevinden ayrılan Hakyemez, Trabzonspor ile anlaştı. Trabzonspor Hakyemez'le birlikte, Beko Basketbol Ligi'ne çıkmayı başardı.

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler