Diyarbakır'da vahşet: Tecavüz edilip yakılmış bir köpek bulundu

Diyarbakırda yakılmış bir halde köpek bulundu. Yeniköy Mezarlığı'nda yakılmış halde bulunan köpeğin Hayvan Hakları Federasyonu Diyarbakır Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler'in açıklamasına göre öncesinde de tecavüze uğradığı bildirildi.

Diyarbakır'da vahşet: Tecavüz edilip yakılmış bir köpek bulundu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'nda yakılmış köpek ölüsü bulundu. 

YAKILARAK ÖLDÜRÜLEN KÖPEĞİN YAVRUSU DA YANINDAYDI

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Hayvan Hakları Fedarasyonu Diyarbakır Temsilcisi Sevgi Ekmekçiler ve hayvan hakları savunucuları, yakılarak öldürülen köpeğin ölüsü ve yaralı yavrusuyla karşılaştı. 

Yaralı yavru köpeği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına götüren Ekmekçiler, yüzü ve gözü yanan yavru köpeği de tedavi altına aldırdı. 

OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

"Mezarlık duvarı dibinde bulduğumuz köpeği, yavrusunun gözleri önünde maalesef canlı canlı yakmışlar. Yaptığımız ilk incelemede, köpeğe tecavüz edildiği, ardından da canlı canlı yakıldığı kanısındayız. Yavrusunun da yüzünde yanıklar vardı, muhtemelen o kaçmayı başardı. Onu da yaralı bulduk ve barınağa getirerek tedavisini yaptırdık. Bunu yapanların bir an önce bulunması için gerekli girişimlere başladık. Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulunacağız. Bu vahşeti yapanların bir an önce yakalanmasını istiyoruz."

Yorumlar