Cübbeli Ahmet Hoca'dan FETÖ göndermeli seçim mesajı!

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, seçim sonuçlarının ardından sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yaparak, “Bu seçimi Fetö’nün tarîkatların içerisine girmesinin bir tezâhürü olarak değerlendirebilirim” mesajını verdi.

Seçim sürecinde verdiği mesajla sıkça gündem olan Cübbeli Ahmet Hoca, seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından sosyal medya hesabından  zehir zemberek bir açıklama paylaştı.

31 Mart yerel seçimlerinde tarikatlerin sessiz kalmasına dikkat çeken Cübbeli Ahmet Hoca, “Bu seçimi Fetö’nün tarîkatların içerisine girmesinin bir tezâhürü olarak değerlendirebilirim” şeklinde konuştu.

Cübbeli Ahmet Hoca, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Bu seçimi Fetö’nün tarîkatların içerisine girmesinin bir tezâhürü olarak değerlendirebilirim. Nitekim her seçimde Cumhur İttifâkı’na açık destek yayınlayan İsmailağa’nın bu seçimde hiçbir resmî sitesinde seçimi ve Cumhur İttifâkı’nın ismini geçirmemesi, Tayyip Bey Hasan Efendi’yi ziyaret ettiğinde ilk paylaşımlarda Murat Kurum Beyefendi’nin fotoğrafını paylaşmamaları ancak 40 dakika sonra paylaşsalar da haberlere ilk fotoğrafın yansıması nedeniyle ziyaretin genel bir ziyaret ve duâ çerçevesinde anlaşılması ve fıkıh heyetlerinin insanları uyandırması gereken en mühim konuda: “Cumhur İttifâkı’nı kaybettirip DEM iltisaklı grupları kazandırmanın caiz olmadığı” hususunda milleti uyarmaması, bâhusus Saadet ve Yeniden Refah Partisi gibi partilerin bu seçimde özellikle İstanbul bazında çok büyük rol oynayacakları göz önünde bulundurularak bu hususta: “Ehveni şer de olsa hâlis şerre karşı onu desteklemek vaciptir, dolayısıyla İstanbul gibi yerlerde Cumhur İttifâkı’ndan başkasına rey verip mahzâ şerri kazandırmak câiz değildir.” fetvasını yayınlamaması bizi bu duruma getirmiştir. Nitekim bizim İstanbul hakkındaki uyarılarımız netice vermiş ve YRP’lilerin bir çoğu İstanbul’da bu hatâya düşmemiştir. Seçim öncesi anketler YRP’yi İstanbul’da 5’e yakın göstermişse de şu anda İstanbul’daki oyları genel seçimdeki 3 puandan takrîben 1 puan düşük çıkmıştır. Oysa Türkiye geneli ortalaması şu an itibariyle 5 puandan yüksek görülmektedir. Seçimden evvel beyan ettiğim gibi: “Peki bu zamana kadar açık görüş beyan eden İsmailağa’nın bu seçimde sadece bir ziyaret ve duâ paylaşımıyla yetinmesi ne anlama gelmektedir, önceki yaptıklarına mânî olan nedir?” diye düşünürsek birçok şeyi vâzıh bir şekilde anlamış oluruz. Nitekim bu görüşümün doğruluğunun en büyük alâmeti Fetö firârîsi Emre Uslu’nun: “Seçimin ilk kaybedenleri Menzil tarîkatı ve Cübbeli” diye tweet atmasıdır. Görüldüğü üzere; burada İsmailağa demeyip Cübbeli demiştir. Çünkü İsmailağa bu seçimde hakkın yanında durma vazîfesini yerine getirmemiştir. Bunun sebebi ileriki günlerde daha net açıklanacaktır."

Yorumlar