CEO'nun öldüğü yangında sabotaj şüphesi bulunuyor

ABD'nin New Jersey eyaletinde bir malikanede çıkan yangında 2 çocuk ve 2 yetişkin hayatını kaybetti. Malikanenin kasıtlı olarak ateşe verildiği öne sürüldü.

Monmouth County savcısı Christopher Gramiccioni, basına yaptığı açıklamada, Colts Neck bölgesinde kasıtlı olarak ateşe verildiği sanılan malikanede 2 çocuk ve 2 yetişkinin cesedinin bulunduğunu belirtti. 

Gramiccioni, 3 cesedin malikanenin içinde, 1 cesedin ise malikanenin önünde bulunduğunu ifade etti.

4 KİŞİNİN NASIL HAYATINI KAYBETTİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Adli tıp ekiplerinin, kimlikleri henüz açıklanmayan bu 4 kişinin nasıl öldüğünü araştırdıklarını aktaran Gramiccioni, "Bölgede başkalarının tehlikede olduğuna inanmak için sebebimiz olmadığını vurgulamalıyım." dedi. 

İtfaiye ekipleri tarafından çekilen video görüntülerinde, büyük bir yüzme havuzu olan çevresi yeşil araziyle çevrili iki katlı binanın çatısından yükselen dumanları kontrol altına almaya çalışan itfaiyeciler görülüyor.

Kayıtlar, malikanenin sahibi olan Keith ve Jennifer Caneiro çiftinin bir akrabasının, 16 kilometre uzaklıktaki evinin de aynı anda yandığını ortaya koyarken, yetkililer, iki yangın arasında bağlantı olup olmadığını ve yangının nedenini araştırıyor. 

Keith Caneiro'nun, bir teknoloji şirketinin CEO'su olduğu kaydedildi.

Yorumlar