Bakan Özhaseki: “Vatandaşlarımızı her alanda destekliyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, tarımsal faaliyette bulunmalarını sağlamak amacıyla 80 bin çiftçiye, 1,3 milyar metrekare hazineye ait tarım arazisinin 10 yıl süreyle kiralandığını bildirdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, tarımsal faaliyette bulunmalarını sağlamak amacıyla 80 bin çiftçiye, 1,3 milyar metrekare hazineye ait tarım arazisinin 10 yıl süreyle kiralandığını bildirdi. Bakanlık olarak sadece sağlıklı ve kimlikli şehirler üretmediklerini aynı zamanda vatandaşları da her alanda desteklemeye devam ettiklerini ifade eden Bakan Özhaseki, “İnşallah burada yetişecek ürünler Türkiye’nin tarımsal üretimine, ihracatına katkı sunarak büyük Türkiye hedefimize katkı sunacak. Vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce çiftçilerin tarımsal faaliyette bulunmalarını teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana yürütülen çalışmalar kapsamında hazineye ait 1,3 milyar metrekare tarım arazisi, topraksız ve yeterli toprağı olmayan 80 bin çiftçiye ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıl süreyle kiraya verildi.

“VATANDAŞLARIMIZI HER ALANDA DESTEKLİYORUZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakanlık olarak sadece sağlıklı ve kimlikli şehirler üretmiyor aynı zamanda vatandaşlarımızı her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Bu anlamda Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz eliyle 1,3 milyar metrekare araziyi vatandaşlarımıza, uygun bedeller karşılığında kiraladık. Tarım yapmak isteyip toprağı bulunmayan veya çok az bir alanı bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirdik ve 80 bin çiftçimize tahsisleri gerçekleştirdik. İnşallah burada yetişecek ürünler Türkiye’nin tarımsal üretimine, ihracatına ve büyük Türkiye hedefimize katkı sunacak. Vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar