Bakan Kurum "Doğanın Anneleri" ile iftarda buluşacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayelerinde iklim değişikliği ve sıfır atık konularına vurgu yapma hedefiyle başlatılan “Doğanın Anneleri” hareketi üyeleri, Gaziantep'te depremzedeleri ziyaret edecek. Bakan Murat Kurum, katılan üyelerle iftar yemeğinde buluşacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayelerinde iklim değişikliği ve sıfır atık konularına vurgu yapma hedefiyle başlatılan “Doğanın Anneleri” hareketi üyeleri, Gaziantep’te geçici barınma alanlarındaki depremzedeleri ziyaret edecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Doğanın Anneleri Gaziantep Programı” etkinliğine katılan üyelerle iftar yemeğinde buluşacak.

Ünlü Yeşilçam sanatçısı Hülya Koçyiğit’in de aralarında bulunduğu “Doğanın Anneleri” hareketinin gönüllülerinden oyuncu Buket Dereoğlu, tasarımcı Nejla Güvenç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, solist Zeynep Betül Akyıldız ve Ömer Çeşim, konteyner kentte yaşayan çocuklar için müzikli masal anlatımı gerçekleştirecek. Organizasyonda, çeşitli etkinlikler düzenlenecek.  

“Kadınların ‘üretici’ ve ‘onarıcı’ rollerini doğaya aktarabilecekleri bir platform”

"Doğasında şefkat var" mottosuyla startı verilen “Doğanın Anneleri” hareketi; saha faaliyetlerinin kadınların iş birliğiyle yayılmasını, iklim mücadelesinde kadınların etkisini artırarak konuya artı değer sunmasını, doğal afet zamanlarında kadınların öncülüğündeki dayanışmanın öne çıkmasını ve kadınların üretici, onarıcı rolünün çevre konularına da sirayet etmesini hedefliyor. 

Yaşanılabilir yarınların oluşturulması hedefiyle yola çıkan hareket, kadınların proje kapsamındaki hedef kitleyle aralarındaki bir iletişim köprüsü olarak kabul ediliyor.

Yorumlar