Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Ankara Başsavcılığı'nda sosyal medyada Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında soruşturma başlatıldı. Başsavcılık Atatürk'e hakaret eden İnci hakkında yakalama kararı çıkardı.

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkında soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret ettiği görüntüsü sosyal medyada yer alan kişiyle ilgili Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

ATATÜRK'E ANITKABİR'DE VİDEO ÇEKEREK HAKARET ETMİŞTİ

İnci, Anıtkabir ziyaretinde çektiği videoda, Atatürk’ü sevmediğini söyleyerek ağır hakaretlerde bulunuyor. Videonun yayılmasının ardından sosyal medyada da genç kıza tepki yağdı. Tutuklanması için çağrı yapılan genç kız paylaşımların çoğalmasının ardından pişman olduğunu belirttiği bir video yayınladı. Görüntüleri kendisinin görüşlerine saygı duymayan bir arkadaşına inat olsun diye çekip sadece ona yolladığını ifade eden İnci, “Atatürk’e saygı duymasam Anıtkabir’e gitmezdim” dedi.

Yorumlar

Zeynel Abidin Makas MAKAS Sevgide özgürlük var ama,saygıda mecburiyet vardır. Sevmeyebilirsin,hakaret de edemezsin,herkes için geçerli, hiç kimseye hakaret edemezsin.