Ali Arif Özzeybek kimdir? Kaç yaşında, nereli ve neden istifa etti?

Ali Arif Özzeybek kimdir sorusu CHP'deki istifanın ardından merak ediliyor. Ali Arif Özzeybek kaç yaşında, nereli ve neden istifa etti sorularının cevabını Ajanshaber.com'da bulabilirsiniz.

Ali Arif Özzeybek kimdir? Kaç yaşında, nereli ve neden istifa etti?

CHP'de yaşanan deprem giderek büyümeye devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın bir isim olarak bilinen Ali Arif Özzeybek istifa etti. Cumhuriyet Halk Partisi'nde yaşanan istifanın ardından insanlar Ali Arif Özzeybek kimdir sorusunu sormaya başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olan Ali Arif Özzeybek aslen Ankaralıdır. Özzeybek, Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yapıyordu. Ali Arif Özzeybek neden istifa etti sorusuna yanıt aramaya başladı. Ali Arif Özzeybek kaç yaşında ve nereli sorularının yanıtını haberimizde bulabilirsiniz

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİMDİR?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde üst düzey bir isim istifa etti. Kemal Kılıçdaroğlu'na yakınlığıyla bilinen Ali Arif Özzeybek istifa etti. Yaşanan istifa olayının ardından Ali Arif Özzeybek kimdir sorusu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Ajans Haber olarak Ali Arif Özzeybek hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Ali Arif Özzeybek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanıdır. Ankaralı olan Ali Arif Özzeybek’in 1964 yılında doğdu. Ali Arif Özzeybek'i Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görev yapıyordu. Ali Arif Özzeybek 11 Temmuz Çarşamba günü görevinden istifa etti.

ALİ ARİF ÖZZEYBEK NEDEN İSTİFA ETTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Ali Arif Özzeybek, istifasına ilişkin dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sundu. Dilekçede, davet üzerine 2011'de başdanışmanlık görevini kabul ettiğini belirten Özzeybek, o tarihten bugüne kadar vizyoner projelerin oluşturulması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

CHP içerisinde demokrasi ve özgürlükler temelinde atılacak adımlarla, toplumsal ve siyasi hayatın yeninden barışçıl bir iklime kavuşacağına inandığına dikkati çeken Özzeybek, şunları kaydetti:

"Parti liderliğinin siyaset yapma tarzı, beni ve ihtimal ki temiz his ve kanaatlerle CHP ailesine katılmış sayısız yurttaşı da hayal kırıklığına uğrattı. Bu şartlar altında vatandaşlara söyleyecek yeni sözlerimiz kalmadı. Siyaset çözüm üretmek için vardır ve üretemediğinde halkın önünden çekilmek siyasi ahlak gereğidir. İnandırıcılık krizi en son 24 Haziran seçimlerinde açıkça ortaya çıktığı üzere sayısız seçim yenilgisini de beraberinde getirdi. Sayın Kılıçdaroğlu, bu kötü gidişi durduracak hiçbir ciddi tedbir almadı. Özgürlük, demokrasi, adalet, bereket ve toplumsal barış ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir siyasetçi olarak CHP içerisinde siyaset yapma olanağım günden güne tükendi. Tüm bu sebeplerle CHP üyeliğinden ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde istifa ediyorum."

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler