AK Parti'li Dağ: İzmir, CHP için çantada keklik değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin İzmir üzerindeki otoritesini eleştirdi.

AK Parti'li Dağ: İzmir, CHP için çantada keklik değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yerel seçimle ilgili Bayındır İlçe Teşkilatı'nda konuştu: "İzmir, CHP için çantada keklik değil. Bu seçimde, bunun CHP için gerçekten çantada keklik olmadığını, CHP'nin il ve genel merkez yöneticilerindeki 'Ceketimizi koysak kazanırız' mantığının doğru olmadığını Allah'ın izniyle İzmirli hemşehrilerimiz seçimde gösterecekler" dedi.

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve aynı zamanda İzmir Milletvekili olan Hamza Dağ, Bayındır ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, halkla bir araya geldi. Halkın ve esnafın sorunlarını yüz yüze dinleyen Dağ, hemen ardından Bayındır'da bulunan parti İlçe Başkanlığı'nı da ziyaret etti. Ak Parti Bayındır İlçe Başkanı Veysel Bakıcıol ve diğer partililer tarafından hassasiyet ile karşılandı. Yetkililer ile sohbet ettikten sonra sonra İzmir'de açıklığa kavuşturdukları Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci'nin, belediyecilikte ve ülkenin tamamına hizmet üretme noktasına ehemmiyetli mesafeler kaydeden biri olduğunu söyledi.

"İzmir Çukurunda Benim Şahsi İktidarım Kaybolmasın"

Yerel seçimlerde 4 yıl seçim olmamasını gerektirecek sonuç almanın ülke açısında açısından önemli olduğunu savunan Dağ, "Bir ilçe belediye başkan adayının ismi ön plana çıkar çıkmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı, 'Nasıl önünü engellerim' diye demeç veriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız, bir aday tarifi yapmış. Sadece ismini koymamış. Milletvekilliği yapmış, Parti Meclisi üyeliği yapmış, il başkanlığı yapmış. Ben, İzmir çukurunda bir adam biliyorum böyle o da Alaattin Yüksel. Beyefendilerin derdi şu. İzmir çukurunda benim şahsi iktidarım kaybolmasın. Ben olmazsam benim idaremde kim olacaksa kiminle daha rahat edeceksem kime şurada şunu yap diyeceksem o olsun. Başka bir niyet, bu şehre daha iyi kim hizmet eder; bu yok. İzmir, CHP için çantada keklik değil. İzmirli hemşehrilerimiz bunu iyi biliyor. 2004'ten bu yana AK Parti olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanamamış olabiliriz; ama bu seçimde bunun, CHP için gerçekten çantada keklik olmadığını, CHP'nin il ve genel merkez yöneticilerindeki 'Ceketimizi koysak kazanırız' mantığının doğru olmadığını Allah'ın izniyle İzmirli hemşehrilerimiz seçimde göstereceklerdir" ifadelerini kullandı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yapılacak seçimlerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açısından da önem arzettiğini vurgulayarak, şöyle dedi:
"Bu seçimden sonra Kılıçdaroğlu'nu CHP içinde farklı bir süreç beklediği kanaatindeyim. Bir futbol takımında, teknik direktör 10 maçı kaybettiği zaman o teknik direktör değişir. Fenerbahçe'de bunu yaşadık. Birçok maç kaybetti, dünyaca ünlü olduğu söylenen teknik direktör bıraktı. Geçenlerde Manchester United'ın teknik direktörü dünyaca ünlü bir teknik direktör, Real Madrid ve birçok büyük takımı çalıştırdı, arka arkaya mağlubiyet alınca gözünün yaşına bakmadılar; gönderdiler. CHP'de ilginç bir durum var. Teknik direktör maç kaybediyor, seçim kaybediyor. Hala görevine devam ediyor; ama bu son maç. Bu maçta özellikle İzmir'de alacakları netice bu teknik direktörün CHP içindeki sonunu hazırlayacaktır. CHP Genel Başkanı'nın CHP içindeki sonunu hazırlayacaktır. Onun için İzmir herkesin çok önem verdiği, dikkatle takip ettiği bir seçim süreci olacak. Allah'ın izniyle 3 ay gece gündüz demeden, yağmur çamur demeden sahada günde kilometrelerce yol yaparak bu seçimde iyi çalışarak netice alacağız. 31 Mart akşamı şunu diyeceğiz; 'Ne çalıştık be kardeşim."


Yer verdiği açıklamaları tamamladıktan sonra Zeytinova Yusuflu ve Söğütören Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde esnafla buluştu.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler