AK Parti'de temayül yoklaması sona erdi

Mahalli İdareler Seçimleri için 5-16 Kasım'da belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti'de tüm Türkiye'de aynı anda yapılan temayül yoklaması sona erdi.

AK Parti'de temayül yoklaması sona erdi

Gelecek yıl 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için AK Parti'de hazırlıklar sürüyor. Mahalli İdareler Seçimleri için 5-16 Kasım'da belediye başkan aday adayı başvurularını alan AK Parti'de tüm Türkiye'de aynı anda yapılan temayül yoklaması sona erdi. Elde edilen veriler, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

ADAYLIK SÜRECİ 16 KASIM'DA SON BULMUŞTU

Hazırlıklar kapsamında belediye başkanlıkları, il genel ve belediye meclisi aday adaylığı sürecini 5 Kasım'da başlatan AK Parti'de belediye başkanlıkları için aday adaylığı süreci 16 Kasım'da son bulmuştu.

TEMAYÜL YOKLAMASI BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Belediye başkanlıkları için 145 bin teşkilat mensubunun katılımıyla  bugün temayül yoklaması gerçekleştirildi.

Bu yıl ilk defa "e-temayül" yöntemiyle elektronik ortamda gerçekleştirilmesi dolayısıyla yoklama sonuçları kısa süre içerisinde elde edilebilecek.

Toplam 7 bin 180 kişinin belediye başkanı aday adaylığı başvurusunda bulunduğu AK Parti'de il genel ve belediye meclisi üyelikleri için 3 Aralık 2018  Pazartesi saat 19.00'a kadar başvuru yapılabilecek.

Yorumlar