Çevre Bakanlığı'ndan ABD'ye boykot!

Çevre Bakanlığı ABD'ye karşı boykot kararı aldı. Bakanlıktan yapılan açıklama inşaatlarda ABD menşeili malzeme kullanılmayacağı duyuruldu. Ayrıca gayrimenkul sektöründe uygun faizli kampanyalar yapılacağı belirtildi.

 Çevre Bakanlığı'ndan ABD'ye boykot!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bakanlık olarak inşa edilecek yapılarda ABDmenşeli inşaat malzemelerinin kullanılmayacağını açıkladı.

"VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUREDİLMEDEN KONUT SAHİBİ OLACAKLAR"

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren bir yol haritası üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Kurum, “Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri, 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından vatandaşlarımızın ev sahibi olması için önemli bir fedakarlık örneği gösterdiler. Bugün de ülkemize yönelik yürütülen bu ekonomik kuşatmaya karşı en güçlü şekilde mücadele edecekler ve yeni bir fedakarlık dönemini başlatarak vatandaşlarımızı mağdur etmeden uygun koşullarda konut sahibi yapacaklar.” dedi.

YENİ KAMPANYA MÜJDESİ

Bakan Kurum, gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla yeni kampanyalar yapacaklarını, bu kampanyanın ayrıntılarını da önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi.

Bakan Kurum'un önümüzdeki günlerde inşaat, inşaat malzemeleri ve gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya geleceği öğrenildi.

Yorumlar