Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Hakk'a yürüdü. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca geçirdiği kalp krizi nedeniyle bugün Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca vefat etti

Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi Hakk'a yürüdü. Edinilen bilgiye göre; Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle Hakk'ın rahmetine kavuştu.

Abdülmetin Balkanlıoğul kimdir?

Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.

1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. 

Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 

1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı.  

Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü.

Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdüğlmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı. Abdülmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıydı.

ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU HOCA BRÜKSEL'DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Türkiye’nin ‘Zeytindalı Harekatı’na ilk günden itibaren destek veren sohbetlerinde sürekli Türk güvenlik kuvvetlerinin yanında yer alan açıklamalar yapan Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca, Cuma Namazı kıldırmak ve Avrupa’da bir dizi sohbet vermek için gittiği Brüksel’de eşi ile birlikte gözaltına alınmıştı.

Sabah 09:05 uçağı ile Belçika’nın Başkenti Brüksel’e hareket eden Balkanlıoğlu, saat 11:00’da havaalanında polisler tarafından gözaltına alınırken yaklaşık 12 saat küçük bir odada tutulmuştu.

Alınan bilgilere göre, orada yaşayan Türk vatandaşlarının tepki göstermelerine rağmen herhangi bir işlem yapılmadan tutulduğu öğrenilmiş sonradan serbest bırakılarak Türkiye'ye dönmüştü.

BRÜKSEL'DE GÖZALTINA ALINMASININ ARDINDAN BU AÇIKLAMALARI YAPMIŞTI

Balkanlıoğlu Brüksel'de gözaltına alındıktan sonra şu açıklamayı yapmıştı; "Yeşil pasaportumuz var. Camide konferansımız vardı. Bizi sorguya alan havalimanı polisi sosyal medyadan konuşamalarımızı izleyince, ülkeye girişimizin dini içerikli bir çalışma olduğunu anladı. Hiç kimseye bildirmeden, avukata ve yabancılar polisine bildirmeden 12 saat burada tuttular. Şimdi de 18 saate çıkardılar tutulma süresini. Bu gözaltına itiraz edersek 10 gün burada tutmakla tehdit ediyorlar. Ülkeden çıkmak istersek ise hemen salacaklarını ve Belçika’dan deport edileceğimizi söylediler. Son Afrin konuşmamızın bu kararlarında bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Zaten PKK’ya açıkça destek verdikleri herkesçe biliniyor." ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar