8 kanal Acun Ilıcalı'nın kontrolüne geçiyor

Doğuş Grubu'nun medya kuruluşlarının başına CEO olacağı iddia edilen Acun Ilıcalı, TV8'i de Doğuş Grubu'na devredecek. İşte o bomba iddianın detayları...

8 kanal Acun Ilıcalı'nın kontrolüne geçiyor
Acun Ilıcalı TV8'i satın alıp Star TV'den ayrılmış, programlarını kendi kanalında yayınlamaya başlamıştı. Bu hamleyle birlikte TV8'in reytingleri hissedilir derecede artmış, ancak Acun programları yine de geçtiğimiz yılllardaki alışılmış başarısını henüz yakalayamamıştı. Star TV ise Acun'un boşluğunu dolduramamıştı.

Hem Star TV'nin hem de TV8'in yeni sezon performansının nasıl gelişeceği merak edilirken, ortaya bomba bir iddia atıldı.

Medyaradar'ın sinema-medya yazarı Murat Tolga Şen, Acun Ilıcalı'nın Doğuş grubuna yeniden transfer edileceği kulisini paylaştı.

Buna göre, Ilıcalı Doğuş grubunun bütün medya kuruluşlarının başına geçecek, aynı zamanda TV8 de Doğuş Grubu bünyesine girecek.

İşte Murat Tolga Şen'in yazısından ilgili bölüm:

Acun Ilıcalı’nın TV8’i alıp kendi  hesabına çalışması zaten kanalların canını sıkıyorken asıl bomba bugün düştü! Kulağıma fısıldananlara göre Acun krallığı çok yakında imparatorluğa dönüşecek.

Duyduğuma göre, Ferit Şahenk bahis-iddaa organizasyonlarından çekiliyor ve oley.com’u  spor istatistikleri konusunda liderleşen Broadage’ye satıyor ama asıl haber bu değil!

Ferit Şahenk, Acun Ilıcalı’ya ait olan TV8’i yeniden Doğuş Yayın Grubu’na dahil edecek. “İyi ama Acun’un en büyük hayali, kendi kanalına sahip olmaktı, ne oldu şimdi?” diyebilirsiniz ama demeyin. Doğuş Yayın Grubu CEO’su Erman Yerdelen emekli edilerek onun yerine Acun Ilıcalı getirilecek.

TV8, Acun Ilıcalı’nın zirvesi gibi görünüyordu ancak o zirveden Doğuş helikopterine bindi. Şimdi de daha yükseğe çıkmak için ayrılıyor… Doğuş Yayın Grubu’na ait 8 televizyon kanalı, 8 radyo kanalı, 5 internet portalı, 6 dergisi ve yayınevi de dahil olmak üzere toplamda 28 medya kuruluşu Acun’un hükümranlığına giriyor.

Acun bu hızla yakında Survivor adasını da alıp kendi bayrağını çekerse hiç şaşırmam! TV’nin en büyük başarı hikayesine dönüştürdü kendini… Şaşırtmaya da devam ediyor.

Eğer bu yazdıklarım çıkarsa, emin olun Türk televizyonculuğunda çok şey  ve epey bir insanın kaderi değişecek.


Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler