Yüzlerce işçi kömür madeninde mahsur kaldı!

Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk elektrik istasyonu vuruldu. Kömür madeninde 500 işçi mahsur kaldı.

Yüzlerce işçi kömür madeninde mahsur kaldı!
Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk kentinde yaşanan çatışmalarda bir elektrik santralinin hedef alınması sonucu en az 500 madenci yeraltında mahsur kalırken, çalışmalarda 110 kişinin kurtarıldığı açıklandı.

500 MADENCİDEN 110'U KURTARILDI
 
Ukrayna’nın doğusunda ordunun ağır saldırısı ile yeniden başlayan çatışmaların sürdüğü Donetsk kentinde, bir elektrik santralinin hedef alınması sonucu en az 500 madenci yeraltında mahsur kalırken, çalışmalar sonucu 110 kişi kurtarıldı. Saldırı sonrası Zasyadko madeninde ve yakındaki bölgelerde elektriğin kesildiği ifade edildi.

OLAYDA ÖLEN YA DA YARALI OLDUĞU HENÜZ BİLİNMİYOR
 
Russia Today ve Sputnik’te yer alan habere göre, konu hakkında konuşan acil servis yetkilileri, Donetsk’in Kievsky bölgesinde meydana gelen saldırının Ukrayna ordusu tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. İsmini vermek istemeyen bir Acil Durum Bakanlığı yetkilisi, “Saat 12 gibi bir havan topu, Zasyadko madenine elektrik sağlayan santrali vurdu” ifadelerini kullanırken, yeraltında 496 madenci olduğunu düşündüklerini söyledi. Yetkili, kurtarma çalışmalarının başladığı bilgisini verdi. Olayda ölen ya da yaralananın olup olmadığı henüz bilinmiyor.
 
 

Yorumlar