Ülkede İnstagram yasaklandı! Ortalık karıştı

En ünlü sosyal medya uygulamasının, erişiminin engellendiği duyuruldu, ortalık karıştı; vatandaşlar tepkili.

Ülkede İnstagram yasaklandı! Ortalık karıştı

En ünlü sosyal medya uygulamasının, erişiminin engellendiği duyuruldu, ortalık karıştı; vatandaşlar tepkili. 

İran'da en ünlü sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram'a erişimin engellendiği duyuruldu. İran Başsavcı Yardımcısı Cevad Cavidniya, yargının Instagram'a erişim engeli kararına vardığını fakat  henüz uygulanmadığını söyledi. Cavidniya tarafından; hükümetin İnstagram'ın içeriğini akıllı filtreleme kullanarak kısıtlama sözü verdiğini fakat  yüksek maliyetlere rağmen sonuç vedmediğini iletti.

Açıklama yapıldı

Başsavcı Yardımcısı Cavidniya tarafından "Şu anda bu platforma erişim engeli getirmek için gerekli yargı kararı var. Siber Alem Yüksek Konseyi'nin çoğunluğunun görüşü de bu platformun kapatılması yönünde." açıklaması yapıldı.

Cavidniya, "Konsey yönetmeliğine riayet edilmediği için yargı tek taraflı adım atabilir ancak bu alanda ortak bir anlayışın oluşmasını bekliyoruz. Beklemenin faydası olmadığını gördüğümüzde İran Başsavcılığı gerekli adımı atacaktır." dedi.

Kapatma neden oluyor, halk merak ediyor

İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehromi de Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında; "Instagram'a erişim engeli getirilmesi, halkın yaşamını ve suç oranının azaltılmasını nasıl etkileyecek topluma açıklanmalıdır. Halk, Instagram'ın yasaklanmasının sonrasında ne olacağını bilmeli." dedi.

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler