TBMM Başkanı'ndan erken yerel seçim açıklaması geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, erken yerel seçim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak tartışmalara son noktayı koydu.

TBMM Başkanı'ndan erken yerel seçim açıklaması geldi

Görevi sona eren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'a veda ziyaretinde bulundu.

''ANAYASAYA UYGUN DEĞİL''

İBB Anı Defteri'ni imzaladıktan sonra gazetecilerin “Yerel seçim erkene alınır mı” sorusunu yanıtlayan Kahraman, “Alınmaz çünkü anayasaya göre de uygun değil. Seçimler hakkında daha önce anayasada hüküm var.  Genel seçimlerde yoktur ama mahalli seçimde var. Zaten geldi, marta ne kaldı. 3 ayı aday olarak düşünelim 6 aylık bir zaman kaldı. Ben zannetmiyorum. Ama onun ayrı bir formülünü ararlar mı bilmiyorum. Fakat zorlamanın gereği yok” dedi.

''GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ''

Her seçimin zamanında olması gerektiğine inandığını belirten Kahraman, “Ama bu erken seçimin doğru yapılan bir hareket olduğuna inanıyorum. Sonucu da fevkalade oldu. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz inşallah” diye konuştu.

 
 

Yorumlar