Tayland'da mahsur kalan çocuklar ve antrenörleri kurtarıldı

Tayland'da yoğun yağıştan dolayı sığındıkları mağarada mahsur kalan 13 kişinin tamamı sağ olarak kurtarıldı. Önce 12 çocuk, sonrasında antrenör de sağlıklı bir şekilde mağaradan çıkartıldı.

Tayland'da mahsur kalan çocuklar ve antrenörleri kurtarıldı

Tayland'ın kuzeyindeki Chang Rai yakınlarındaki yoğun yağışlardan dolayı sığındıkları bir mağarada mahsur kalan 12 çocuk ile antrenörlerinden oluşan futbol takımını kurtarmak için sürdürülen çalışmalarda, çocukların tamamı 17 gün sonra mağaradan çıkartıldı.

KURTARILAN ÇOCUKLAR MÜŞAHADE ALTINDA

Tham Luang isimli mağarada iki hafta boyunca mahsur kalan futbol takımını dışarı çıkarmak için yürütülen operasyonu, çeşitli ülkelerden katılan dalgıçlar ve Tayland Özel Kuvvetleri mensubu komandolar yürütüyordu Bugün operasyonun 3'üncü gününe girilirken mağarada yürütülen temkinli çalışmalar meyvelerini verdi.

Mağarada bulunan 12 çocuğun hepsi dalgıçlar eşliğinde çıkartıldı. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu ilk açıklamalara göre belirtilirken, çocukların tedbiren hastanede müşahade altında tutulduğu açıklandı.

ANTRENÖR DE KURTARILDI

Mağaradaki 13 kişi arasından 12 çocuk sağ olarak kurtarılırken, eleştirilere konu olan anternör kurtarılmak için en sona bırakıldı. Mağaradan en kısa süre içerisinde antrenör de kurtarılırken, antrenörün izinsiz ve tehlikeli bir gezi organize etmesinden ötürü hükümet tarafından cezalandırılması gündemde.

#

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler