Snowden, IŞİD'i kuran istihbarat örgütlerini açıkladı!

ABD'de en gizli belgeleri ortaya çıkaran Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden'dan IŞİD hakkında çarpıcı bir iddia geldi.

Snowden, IŞİD'i kuran istihbarat örgütlerini açıkladı!
ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD adlı terörist grubu kuran üç istihbarat örgütünü açıkladı.
 
AMERİKA, İNGİLTERE, İSRAİL
 
FarsNews'te yer alan bir habere göre; ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, Amerika, İngiltere ve İsrail istihbaratlarının, terörist Irak Şam İslam Devleti'ni (IŞİD) kurmak için beraber çalıştıklarını iddia etti.
 
"EŞEKARISI YUVASI"
 
Snowden; ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratlarının dünyadaki bütün terör aşırılıklarını "The Hornet's Nest" yani "Eşekarısı Yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalıştıklarını ifade etti.
 
Eski ajan; İsrail'i korumak için tek yöntemin, Ortadoğu'da İsrail'le fikirleri ters olan grupları kendi kontrollerinde tutarak ,İslam'a karşı yeni düşmanlar yaratmaktan geçtiğini belirtti.
 
Ayrıca söz konusu haberde, ABD istihbaratına dayandırılan bilgiyle beraber şu ifadeler yer aldı: "IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim , Din'i kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı meydana çıktı"
 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler