Sanatçılardan Kılıçdaroğlu’nun hakaretlerine büyük tepki

Zeytin Dalı Operasyonu'nda görev yapan Mehmetçiğimize destek olmak için Hatay'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraberindeki ünlü sanatçı ve sporcular hakkında ağır ithamlarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ünlülerden yanıt geldi.

Sanatçılardan Kılıçdaroğlu’nun hakaretlerine büyük tepki - Sayfa 1
YAVUZ BİNGÖL "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi muhatabı değiliz. Aramızda 200 kişiye yakın olimpiyat şampiyonu, Avrupa şampiyonu ve dünya şampiyonu sporcularımız var, edebiyatçılar, oyuncular, ses sanatçısı arkadaşlarımız var. Hepimize böyle 'güruh' ve 'rezil' demesi yakıştı mı bir muhalefet parti liderine? Sözlerini aynen kendisine iade ediyoruz. Biz bu ülkede her şeye duyarlı insanlarız. Bu ülkede kan akar, gözyaşı olur, acı olur; her yerde biz varızdır. Her yere gideriz, bu dayanışmayı gösteririz. Özellikle benim de karnem bu konularda pekiyi ile doludur. Hepimiz bu hayatta öğrenciyiz; geliyoruz, geçip gidiyor ömrümüz. Bu ülkede 40 yıldır kan akıyor. Çözüm sürecine de destek verdik; bu ülkede kanın durması, acı ve gözyaşının, savaşın bitmesi için her türlü riskin altına elimizi değil, vücudumuzu koyan da biziz. Ama en ağır eleştirilere, hakaretlere maruz kalıyoruz işte bu şekilde. Hiç yakıştıramadım kendisine. Ne alevi kökenli bir lider olmasına yakıştı söyledikleri, ne de o partinin genel başkanı olarak yakıştı... Bu kadar insana, bu kadar ağır hakaretler, sözler söyledi, hepimize haksızlık etti. Cumhurbaşkanımız dahil, bütün sanatçı ve sporcu arkadaşlarımıza, hepimize haksızlık etti. Çok üzüldüm; kendisi adına, hepimiz adına, ülke ve toplum adına üzüldüm. Yazıklar olsun!"
1 11
Sanatçılardan Kılıçdaroğlu’nun hakaretlerine büyük tepki - Sayfa 2
POLAT YAĞCI "Kılıçdaroğlu'nun bu söylemi şaşırtıcı değil. Benzer saçmalıkta söylemlerine geçmişte de çokça rastlamak mümkün. Birlik ve beraberlik kelimelerini sıkça kullanıp bu kelimelerin ruhunu hissedememesi üzücü. 'Düğüne gidiyoruz' diyerek, cepheye giden Mehmetçiği anlamamış birine, hafta sonu yaşanan birlik beraberlik ruhunu anlatmak zor. Ne diyeyim, Allah zihin açıklığı versin."
2 11
Sanatçılardan Kılıçdaroğlu’nun hakaretlerine büyük tepki - Sayfa 3
ESAT KABAKLI "50 yıllık sanat hayatım boyunca devletim ve milletim için türküler icra ettim, besteler yaptım. Türk askerinin Afrin'deki başarılı operasyonu sonucu onları ziyaret etmem, yine milletim ve askerimiz için türküler söylememden daha doğal bir davranış olamaz. Elbette askerimizi ziyaret edeceğiz, YPG'yi ziyaret edecek değiliz ya! Şu bir gerçek ki, böyle bir durumda hangi ülkede olursa olsun milletler kenetlenir; sanatçısı, sporcusu, askeri, siyasetçisi tek yumruk olur. İnşallah bir gün muhalefet dahil, tüm siyasetçilerde bu sağduyu ve vatan aşkını görürüz."
3 11
Sanatçılardan Kılıçdaroğlu’nun hakaretlerine büyük tepki - Sayfa 4
HANDE YENER "Ülkemiz, dünyanın en değerli topraklarına ve milletine sahip. Türkiye'miz, yıllardır bu eşsiz, benzersiz özellikleri sebebiyle, terörle mücadele ediyor ve maalesef yıllardır şehit veriyoruz. Yıllardır bu üzüntüler var ve biz her Türk vatandaşı gibi, Mehmetçiğimize bir nebze olsun moral verebilmek adına, en yüksek enerjimizle, son derece büyük bir gururla sınıra gittik ve askerlerimize moral vermeye çalıştık. Bu hislerde art niyet aramak ve moralsiz olmamızın beklenmesi, amacımıza ters bir duruş olurdu. Tüm şehit ailelerimize sabır ve şehitlerimize Allah'tan gani gani rahmet diliyorum."
4 11