Otizmli çocuklar kendilerine gelecek inşa ediyorlar

Otizmli çocuklar, futbol, bisiklet, paten gibi sportif faaliyetler ile ahşap yapımına kadar uzanan mesleki eğitimler sayesinde kendilerine yetebilecekleri bir geleceğin kapısını aralıyor.

Otizmli çocuklar kendilerine gelecek inşa ediyorlar - Sayfa 1
Otistik çocuğu olan ailelerin, çocuklarına yaşam boyu destek sağlanması amacıyla 2010'da kurulan Otizm Vakfı, yüzlerce çocuğa umut oldu. Vakıfta, Spor Eğitim Merkezi, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile İş ve Mesleki Eğitim Merkezi'nde uzmanlar aracılığıyla otizmli bireylere temel yaşam becerileri ile mesleki yeterlilik eğitimleri veriliyor.
1 7
Otizmli çocuklar kendilerine gelecek inşa ediyorlar - Sayfa 2
Bebeklik döneminden itibaren her yaştaki otizmli bireye destek sağlanan yaşam merkezinde, ayrıca çocukların duyularını harekete geçirmek amacıyla çalışmaların yapıldığı bir Ergo Terapi Ünitesi de bulunuyor
2 7
Otizmli çocuklar kendilerine gelecek inşa ediyorlar - Sayfa 3
Otizm Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Çayan, yaptığı açıklamada, otizmin giderek yaygınlaştığına dikkati çekti.
3 7
Otizmli çocuklar kendilerine gelecek inşa ediyorlar - Sayfa 4
"OTİZM SALGIN HASTALIK GİBİ ARTIYOR" "Günümüzde otizmin görülme sıklığı çok fazla diyen Çayan, şöyle konuştu: "Maalesef salgın bir hastalık gibi artıyor. Şu anda her 68 çocuktan birinde otizm görülüyor. Erkek çocuklarda bu 4-5 kat fazla. Bütün dünyada böyle, sadece bize özgü değil.
4 7