Madde bağımlısı genç cami avlusunda kendini yaktı

İstanbul Ataşehir'deki bir cami avlusunda madde bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişinin kendini yaktığı belirtildi.

Madde bağımlısı genç cami avlusunda kendini yaktı

Madde bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişi, caminin avlusunda üzerine yanıcı madde dökerek kendini yaktı. Cami avlusundaki dumanları gören vatandaşlar, durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

 HASTANEYE KALDIRILDI

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, cami avlusunda bir kişinin yanmış ve baygın şekilde yattığını gördü. İtfaiye erleri yaralı kişiyi dışarıya çıkarak sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralı kişi sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yara ve yanık ünitesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis ekipleri de bu sırada çevredeki vatandaşlardan bilgi aldı. Olay yeri inceleme ekipleri, kendini yakan kişinin arkada bıraktığı delilleri incelemeye aldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

''GELİYOR BURAYA KENDİNİ KESİYOR''

Cami avlusuna madde bağımlısı gencin sık sık geldiği belirten bir mahalle sakini, "Burada 3-5 aydır bir tinerci var. Geliyor burada kendini kesiyor. Saçı başı dağınık… Caminin etrafında yatıyor. Buradaki millet para veriyor. Alıştı buraya. 30-35 yaşlarında, ailesi de yok galiba. Devamlı burada. Ben lavaboya kalkmıştım. Camdan baktım polis ve itfaiye arabalarını görünce camiyi yakıyorlar sandım. İndim sordum, biri kendini yakmış dediler" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler