Kanser tedavisi gören BBC spikeri hayatını kaybetti

Bir süredir meme kanseri tedavisi gören BBC Radio 5 Live programının haber spikeri Rachael Bland, bugün hayatını kaybetti.

Kanser tedavisi gören BBC spikeri hayatını kaybetti

Bland bir süredir iki yaşındaki oğlu için bir anı kitabı yazıyor. "Kansere samimi bir bakış" sloganıyla yayınlanan "Sen, ben ve Büyük K" radyo programının da 3 sunucusundan biri.

'ZAMANLA YARIŞIYORUM' DEMİŞTİ

40 yaşındaki Bland, sayılı günleri kaldığını bu haftanın başında sosyal medya hesabından duyurmuştu. Kasım 2016'da meme kanseri teşhisi konan sunucu, geçen ay yaptığı açıklamada "zamanla yarıştığını" söylemişti.

Galler doğumlu Rachael Bland, bu yıl Mayıs ayında kanserinin tedavi edilemez boyuta geldiğini, yapılacak klinik taramalardansa umut verici sonuçlar beklediğini duyurmuştu.

"KORKARIM ZAMAN GELDİ"

Bundan iki ay sonra Bland, kanserin diğer organlara yayıldığını öğrendi. Twitter'dan yaptığı açıklamada Bland, "Efsane Frank S.'nin (Sinatra) sözleriyle, korkarım zaman geldi dostlarım. Hem de aniden. Bana sayılı günlerim kaldığı söylendi. Her şey çok gerçek dışı. Bana verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederim." ifadelerini kullanmıştı.

''SADECE GERİDE BIRAKTIKLARIM İÇİN ENDİŞELENİYORUM''

15 yıldan fazla süredir BBC'nin farklı programlarında sunuculuk yapan Bland, geçen ay İngiltere'de yayımlanan Sunday Telegraph gazetesine şöyle yazmıştı: "Ölmekten korkmuyorum. Sadece geride bırakacaklarım için endişeleniyorum."

Yorumlar