İstanbul'da 3,9'luk korkutan deprem! Vali Yerlikaya'dan ilk açıklama

İstanbul'da deprem meydana geldi. AFAD, saat 15.08'de merkez üssü İstanbul Kartal olan depremin büyüklüğünü 3,9 olarak duyurdu. İstanbul Valisi Yerlikaya, deprem nedeniyle herhangi bir olumsuzluk olmadığını açıkladı.

İstanbul'da meydana gelen kısa süreli deprem büyük paniğe neden oldu. AFAD'dan alınan bilgilere göre 3,9 büyüklüğündeki depremin merkez üsttü Kartal. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şu ana kadar güvenlik ve zabıta ekiplerine gelen herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını belirtti.

İstanbul genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Alınan bilgiye göre, deprem İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasındaki birçok ilçede hissedildi. Sosyal medyada ise kullanıcılar sarsıntıyla birlikte yüksek bir sesin duyulduğunu belirtiyor.

MERKEZ ÜSSÜ KARTAL

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre saat 15.07'de meydana gelen depremin şiddeti 3,9 iken, merkez üssü Kartal oldu. Depremin 7.06 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

Kandilli ise depremin 4,2 şiddetinde ve merkez üssünün Sultanbeyli olduğunu belirtti. Depremin 15.1 kilometre derinlikte meydana geldiği ifade edildi.

KIZILAY'DAN İLK AÇIKLAMA

Deprem ile ilgili açıklama yapan Kızılay, "İstanbul'un Kartal ilçesinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 3,9 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir" sözlerine yer verdi.

"HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK BULUNMAMAKTADIR"

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "AFAD Başkanlığından alınan bilgilere göre; bugün saat 15.07'de #Kartal ilçemiz Yakacık Çarşı Mahallesi civarında 3.9 büyüklüğünde bir #deprem meydana gelmiştir. Güvenlik ve zabıta birimlerimize intikal eden herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. İlimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar