'İmar Barışı' için başvuru sayısı 2 milyona ulaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varan, imar barışı ile ilgili yaptığı açıklamalarda başvuru sayısının 8 Haziran'dan bu yana 2 milyona yaklaştığını belirtti.

'İmar Barışı' için başvuru sayısı 2 milyona ulaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varan, imar barışı ile alakalı, "8 Haziran'dan bu yana 2 milyona aşkın başvuru var" dedi.

BAŞVURU SAYISI 2 MİLYONA ULAŞTI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varan imar barışı hakkında bilgi vererek, "Tabi bu işin belki en önemli paydaşı il müdürlükleri onlar bu işin sahibi. Ben eminim ki vatandaşlarımız şu an belediyemize gelerek imar barışı hakkında sorular soruyor. Bu çok hoşumuza da gidiyor, çünkü imar barışının halk tarafından benimsendiğini gösteriyor. Bu çok kısa sürede 20-25 gün içerisinde 2 milyona aşkın başvuru var. Bu çok güzel bir şey yani siteye giriş çıkış 5 milyonu aşmış ama başvuru sayısı 2 milyon bu da bizi çok mutlu ediyor.'' dedi.

81 İLDE ORGANİZASYONLARI YAPIYORUZ

Kanun seçim sürecinde yürürlüğe girdiğini ve başvuruların alınmaya başladığını belirten Varan, ''Bunların hepsi çok kısa süre içerisinde oldu. Biz bilgilendirme toplantılarımızı sırayla etap etap başladık ama öncelikle muhtarlarımıza bilgilendirme yaptık sonra da belediye başkanlıklarımıza 81 ilde organizasyonları yapıyoruz. " diye konuştu.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler