Türkücü Gökmen Ürü kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Türkücü Gökmen Ürü kimdir? FETÖ'cü Enes Kanter ile yakınlığıyla dikkatleri çeken ve gözaltına alınan Gökmen Ürü nereli ve kaç yaşında? Ayrıntılar Ajanshaber.com'da.

Türkücü Gökmen Ürü kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

FETÖ firarisi Enes Kanter ile yakın ilişkileri olduğu ortaya çıkarılan Türkücü Gökmen Ürü kimdir? Söylediği türkülerden bir tanesinin söz yazarının Enes Kanter olduğu ortaya çıktı. Bu olaylar üstüne Gökmen Ürü nereli ve kaç yaşında gibi sorular merak edilmeye başlandı. Peki Gökmen Ürü kimdir? Detaylar ve tüm merak edilenleri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

GÖKMEN ÜRÜ KİMDİR?

FETÖ'cü Enes Kanter ile yakından arkadaş oldukları ve Enes Kanterin NBA maçında giydiği ayakkabıyı imzalayarak Gökmen Ürü'ye hediye ettiği ortaya çıkan Gökmen Ürü kimdir? FETÖ ilişkisi bulunduğu iddia edilerek gözaltına alınan Gökmen Ürü nereli ve kaç yaşında soruları da merak edilenler arasında. İşte Türkücü Gökmen Ürü hakkında merak edilen her şey...

Diyarbakırlı türkücü Gökmen Ürü Her şey abisinin bir saz almasıyla müziğe başlamış ve düğün salonlarında çalıp söylemeye devam etmiş. Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi'ni bitirmiş. Ardından İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nden mezun olmuştur.

Gökmen Ürü, şimdiye dek aralarında Mahmut Tuncer ve Azer Bülbül'ün de olduğu birçok sanatçıya beste vermiş. Bunun yanında İbrahim Erkal ve Zara'nın da aralarında bulunduğu Ulus Müzik sanatçılarına vokalistlik yapmış. Programda, ağırlıklı olarak hüzünlü türkülerle uzun havalar okuyan ve icrada sadeliğiyle dikkat çeken sanatçı, türkülerin otantik okunmasından yana. Bu yüzden, etkilendiği sanatçılar da türküleri okurken "yöresel tavır"a uyan isimler olmuş. Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif, Celal Güzelses, Kazancı Bedih, Aşık Emrah, İbrahim Tatlıses ve Orhan Hakalmaz gibi. Ancak, son yıllarda değişen trend nedeniyle türkülerin rock, pop ve caz tarzında okunmasına da karşı olmadığını söylüyor Ürü. 'Türkülerin farklı yorum ve aranjelerle okunmasının olumlu olumsuz yönleri tartışılır ancak, güzel şeyler de yapıldı" diyen Ürü, türküleri bu farklı yorumlarla dinleyip seven insanların sonunda türkülerin özüne dönecekleri düşüncesinde...

Bazı değişik müzik akımları nedeniyle rafa kaldırılsa bile türkülerin her an hayatımızın içinde olduğunu söyleyen Ürü: 'Türküler, diğerleri gibi bestelenmez. Aşıklar, ozanlar oturup da bir beste yapayım türkü olsun dememişlerdir. Gördükleri haksızlıklar karşısında sazını eline alıp türkü yakmışlardır. Dost meclisinde ettikleri muhabbet türkü olup çıkmıştır." Özkan Toksoy ile birlikte yaptıkları Sezgiler'de hüzünlü türküleri okuyan Gökmen Ürü, bunun içinden kopup gelen bir şey olduğunu söylüyor.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler