Fatih Altaylı'dan Mesut Özil'e tepki çeken sözler

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin yeni transferi Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili tepki çeken ifadeler kullandı.

Fatih Altaylı bugün Habertürk'te yer alan köşe yazısında Mesut Özil için skandal ifadeler kullandı.

"Mesut Özil’i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler Özil Fenerbahçe’ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii’ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler." diyen Altaylı Özil'in dinimizle ilgili paylaşımlarından rahatsız oldu.

Paylaşımların sıklığından mı, Mesut'un İslam'ı öne çıkaran paylaşımlarından mı rahatsız olduğu bilinmeyen yazar topu Fenerbahçe'ye atmayı da ihmal etmedi! Altaylı şöyle devam etti:

"Beni ilgilendiren bir şey değil sonuçta. Selefi alimlerden paylaşımlar yapması “Cumhuriyet değerlerinin yılmaz bekçisi” olduğuna inandığım Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sorunudur, benim değil.

Ancak bugün Cuma münasebetiyle yaptığı paylaşım, benim “Mesut Özil ne yerli ne de millidir” fikrimin doğruluğunu kanıtlar nitelikte."

Altaylı bir camii önünde el açıp dua eden Mesut Özil'in yaptığı paylaşımı da yazısında yayınlayarak caminin Türkiye'den olmamasını eleştirdi. Altaylı'nın yazısı çok sayıda tepki çekti.

Yorumlar

Recep köse İmamoğlu Yasin okurken MüftümüsünDESEYDİN😡Mesut özil e dediğin gibi
Yunuc Fatıh sen imansız mısın yoksa kafırmi musluman duva eder Allah’a sen küme yağıyım söyle
Şahin kervanci Fatih altaylı peki sen gazetecimisin yoksa kilise papazımısın
Mesud Konuşmasını bile bilmeyen iki kelimede bir ııı diyen Fatih bu millet sana senelerce tahammül etti. Haddini bil
Mecit Altaylı zorunamı gitdi sen galatasarayda oynayan hıristiyan topçular hac isareti yapsa alkışlardın demi din düşmanı sana ne mesutdan fenerbahceden