Ertuğrul Gazi hayatını nasıl kaybedecek ? İşte cevabı

Ertuğrul Gazi hayatını nasıl kaybedecek ? İşte cevabı

Ertuğrul Gazi hayatını nasıl kaybedecek ? İşte cevabı - Sayfa 1
Dizi projelerine ilham olan Ertuğrul Gazi’nin hayatı merak konusu olmaya devam ediyor. Sultan Öyüğü (günümüzde Eskişehir) bölgesinde, ucun en ileri hattı olan Söğüt'te yerleşen Türk boyunun başındaki isim Ertuğrul Gazi'nin ölümüyle ilgili detaylar zaman zaman araştırılıyor. Peki Ertuğrul Gazi tarihte kaç yaşında, ne zaman ve nasıl öldü?
1 9
Ertuğrul Gazi hayatını nasıl kaybedecek ? İşte cevabı - Sayfa 2
13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi’nin tam olarak hangi tarihte ve nerede doğduğu bilinmiyor.
2 9
Ertuğrul Gazi hayatını nasıl kaybedecek ? İşte cevabı - Sayfa 3
Babası Süleyman Şah, annesi Hayme Ana’dır. Eşi Halime Hatun’dur. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’in babasıdır. Ertuğrul Gazi’nin diğer oğulları Saru Batu Savcı Bey ve Gündüz Bey’dir. Kardeşleri ise Sungur Tekin, Gündoğdu ve Dündar’
3 9
Ertuğrul Gazi hayatını nasıl kaybedecek ? İşte cevabı - Sayfa 4
Anadolu'ya gelmesi ve Söğüt'e yerleşmesi Anadolu Selçuklu Devleti'nin Bizans İmparatorluğu sınırında bulunan uç emirliklerindeki Türk sayısı, 1243 yılında gerçekleşen Kösedağ Muharebesi sonrasında Anadolu'da başlayan Moğol baskısı sebebiyle artış göstermiş; buna paralel olarak Bizans topraklarına yapılan akınlar artmıştı.
4 9