Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemini sırasında CHP ve HDP'li vekiller ayağa kalkmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM'de yemin ettiği sırada CHP ve HDP'li milletvekilleri ayağa kalkmayarak protesto gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemini sırasında CHP ve HDP'li vekiller ayağa kalkmadı

24 Haziran seçimleri sonrası yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan TBMM'de yemin ettiği sırada CHP, HDP'li milletvekillerinin protestosuyla karşılaştı. CHP ve HDP yemin töreni gerçekleştirilirken ayağa kalkmayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protesto etti.

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL SOSYAL MEDYA HESABINDAN PROTESTOYU DUYURMUŞTU
 
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medyadan yaptığı açıklamada Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulunda yapacağı yemin törenine katılacaklarını, ancak salonda ayağa kalkmayacaklarını bildirmişti.

"TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞ BİR CUMHURBAŞKANI KARŞISINDA AYAĞA KALKMAYIZ"
 
Özel açıklamasında, "Yarın Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine CHP olarak katılacağız ama ayağa kalkmayacağız. Yargı ve yasamanın yürütme karşısında ayağa kalkması kuvvetler ayrılığına aykırıdır. Bir partinin genel başkanı, tarafsızlığını yitirmiş cumhurbaşkanı karşısında ayağa kalkmayız." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Yakup Kaya Türkiye çağ atlıyor sizin ve sizingiblerin yüreğiniz yetmez böyle cesate ezikler
Tufan Yurekli 26 milyon ayaga kalkmiş siz kalmasaniz nolur.diktator olsaydi bakalim kaciniz otururdu.siz boyle devam edin bu millet size kalkacak.
Oğuz'un Boyundanım Allah samimi kullarının yardımcısıdır. ne yazar bu milletten olmayanların,şer güçlerin maşası olanlar kalkmasa ne yazar kalksa, yok hükmündeler. Reis Duamızda. Alparslan,Ertuğrulgazi,Osmangazi,Orhangazi... Fatih... Süleyman... Abdülhamid Han yolunda yürüyen Başkanımız. İnna Fetehna Leke Fetha'MMubina.