Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yurt içi kurban bedeli 850 TL, yurt dışı kurban bedeli ise 625 TL olarak belirlendi.

Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı kurban fiyatlarını açıkladı. Buna göre yurt içi kurban bedeli 850 TL, yurt dışı kurban bedeli ise 625 TL olarak belirlendi.

BÜLENT TUNÇ KURBANLIK FİYATLARINDA KURUN BELİRLEYİCİ OLACAĞINI SÖYLEMİŞTİ

Diyanet İşleri geçtiğimiz yıl da kurban kesim bedellerini yurt içinde 850 TL olarak açıklamıştı. Yurt dışında ise 600 TL olarak belirlemişti. 

Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, geçtiğimiz günlerde hayvan üreticisinin enflasyonun üzerinde bir zamla satışa çıkmasının muhtemel olduğunu belirterek kurbanlık fiyatlarında ağustos ayındaki kurun belirleyici olacağını söylemişti.

Tunç, buna göre küçükbaş kurbanlıkların ortalama 1,000 TL, büyükbaş kurbanlıkların ise ortalama 7,000 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkmasını öngördüklerini de dile getirmişti.

Kurban Bayramı Tatili 2018 - Kaç gün tatil olacak?Yaşam31 Mayıs 2018 17:23Kurban Bayramı Tatili 2018 - Kaç gün tatil olacak?Kurban Bayramı tatili 2018 yılında vatandaşlar tarafından en çok aratılan konular arasında yer aldı. Kurban Bayramı kaç gün tatil olacak sorusunun yanıtı Ajanshaber.com'da.

Yorumlar