Destici: HDP ile iş birliği vatana ihanettir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “HDP ile hiçbir siyasi partinin iş birliği içinde olmaması lazım. Bu millete de vatana da ihanettir. Şehitlerimize de saygısızlıktır” ifadesini kullandı.

Destici: HDP ile iş birliği vatana ihanettir

BBP Lideri Destici, Anadolu Üniversitesinin 60’ıncı yılı sebebiyle düzenlediği resepsiyona katıldı ve basın mensuplarının sorularını cevapladı.

''HDP'NİN KARŞISINDA OLACAĞIZ''

Destici, bazı partilerin HDP ile yapılan ittifaktan rahatsızlık duymadığını belirterek, "Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da terör örgütü partisi olan HDP'nin karşısında olacağız. Hangi siyasi partimiz öndeyse biz onu destekleriz. Bizim önde olduğumuz yerlerde de aynı hassasiyeti diğer siyasi partilerimizden bekliyoruz. HDP ile hiçbir siyasi partinin iş birliği içinde olmaması lazım. Bu millete de vatana da ihanettir. Şehitlerimize de saygısızlıktır. Zira HDP hala PKK'yı terör örgütü olarak nitelendirmiyor. Fakat şu çok net görünüyor ki, CHP ve CHP'nin etrafındaki diğer siyasi partiler HDP ile ittifaktan rahatsızlık duymuyorlar" şeklinde konuştu.

''SİVAS İLİMİZ İLE BAŞLIYORUZ''

Destici, partisinin adayları ile birlikte seçime hazır olduklarını aktararak, "Bu hafta sonu Sivas ilimizle başlıyoruz. Sivas belediye başkanı adayımızı ve oradaki ilçe belediye başkanı adaylarımızı açıklayacağız. Daha sonra da yavaş yavaş diğer adaylarımızı da açıklayacağız. Eskişehir’de bu illerimizden bir tanesi. Adaylık müracaatlarımız henüz tamamlanmadı. Tamamlanır tamamlanmaz sizlerle paylaşacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler