Bursa'da ''Diriliş'' izdihamı

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 14'ncüsü düzenlenen Osmangazi'yi Anma ve Fetih Şenlikleri'ne katılan Diriliş Ertuğrul oyuncuları büyük ilgi görürken, dağıtılan Türk Bayrakları ve mehter gösterisiyle renkli görüntüler ortaya çıktı

Bursa'da ''Diriliş'' izdihamı - Sayfa 1
Saat 16.00'da ise Saltanat Kapı'dan başlayan fetih yürüyüşüne Diriliş Ertuğrul Dizisi'nin oyuncuları damgasını vurdu. Dizide Turgut Alp karakterini canlandıran Cengiz Coşkun, Sungur Tekin rolündeki Sezgin Erdemir, Aldurrahman Alp’i oynayan Celal Al, Gün Alp’i canlandıran Engin Öztürk ve Aslıhan Hatun karakterini oynayan Gülsim Ali İlhan büyük ilgi gördü. Bursalılar sanatçılarla fotoğraf çektirmek için adeta birbirlerini ezerken, zabıta ekipleri güvenlik koridoru oluşturdu. Fetih yürüyüşünde mehter takımı, rahvan atları, kılıç kalkan ekipleri, yurtdışından gelen konuklar, yöresel kıyafetli katılımcılar dikkat çekti.
1 16
Bursa'da ''Diriliş'' izdihamı - Sayfa 2
Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 14'ncüsü düzenlenen Osmangazi'yi Anma ve Fetih Şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Tophane'den başlayan tören ve sonrasındaki fetih yürüyüşüne katılan Diriliş Ertuğrul Dizisi oyuncuları büyük ilgi görürken, zaman zaman izdiham yaşandı. Belediyenin dağıttığı binlerce Türk Bayrağı ve mehter takımının göğüsleri kabartan marşları yürüyüşe katılanları 692 yıl öncesine götürdü.
2 16
Bursa'da ''Diriliş'' izdihamı - Sayfa 3
Fetih törenleri Osmangazi ve Orhangazi Han'ın türbelerinde okunan duayla başladı. Tophane Meydanı'ndaki törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı 1326 ruhunu yeniden canlandırdıklarını belirterek, "Tarih tekerrürden ibarettir. Bursa'nın fethi aslında Balkan milletlerinin yoksulluktan kurtuluşu, Ortaçağ Avrupası'nın medeniyetle tanışmasının adımı olmuştur.
3 16
Bursa'da ''Diriliş'' izdihamı - Sayfa 4
4 16