Bozdağ'dan Yunanistan'a tepki!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ''Bazı Yunan bakanların Türkiye hakkındaki haksız ve provokatif açıklamaları, Yunanistan'ın yararına değildir.'' dedi.

Bozdağ'dan Yunanistan'a tepki!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Bazı Yunanlı bakanların Türkiye hakkındaki haksız ve provakatif açıklamaları, Yunanistan'ın yararına değildir. Türkiye’nin duruşunu zaaf olarak değerlendirmek, akıllı ve ileri görüşlülerin yapacağı iş değildir" dedi. 

"İLİŞKİLERİMİZİ BOZMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Bozdağ, Türkiye'nin, Yunanistan ile ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek için pek çok olumlu adım attığını vurgulayarak, "Bu gerçeğe rağmen maalesef Yunanistan'daki bazı kifayetsiz siyasiler, Türkiye Yunanistan ilişkilerini bozmak için uğraşıyor" ifadesini kullandı.

 Türkiye'nin, Yunanistan ile ilişkilerinin daha iyi olmasından yana olduğunu kaydeden Bozdağ, şunları söyledi:

"YUNANİSTAN'IN YARARINA DEĞİL"

"Bazı Yunanlı bakanların Türkiye hakkındaki haksız ve provakatif açıklamaları, Yunanistan’ın yararına değildir. Türkiye’nin duruşunu zaaf olarak değerlendirmek, akıllı ve ileri görüşlülerin yapacağı iş değildir. Herkes bilmeli ki; Türkiye, kimseye haksızlık yapmaz; kimsenin hakkına el uzatmaz; kimsenin de kendisine haksızlık yapmasına ve hakkına el uzatmasına izin vermez. Tarih, buna tanıktır. Bunu, tekrar tekrar test etmenin kimseye yararı yoktur."

Yunanistan: Yalnız değilizGündem07 Nisan 2018 08:56Yunanistan: Yalnız değilizTürkiye'nin Yunanistan'ı tahrik ettiğini savunan Bakan Kocias, ülkesinin Suriye ve Irak gibi olmadığını ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepkiGündem02 Nisan 2018 20:13Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepkiDışişleri Bakanlığı Yunanistan'a sert tepki gösterdi

 

Yorumlar

Çok Okunanlar Haberler