Boğulan dalgıcı avcılar fark etti!

Marmara Adası'nda tüple dalış yapan Fazlı Kadıoğlu, tüp hortumunun tekne pervanesine takılması sonucu hayatını kaybetti.

Boğulan dalgıcı avcılar fark etti!

Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı Marmara Adası’nın Çınarlı Mahallesinde ikamet eden dalgıç Fazlı Kadıoğlu, balık avlamak için teknesiyle denize açıldı.

BALIK AVLAYAN BİRİ FARK ETTİ
Tüple dalış yapan Kadıoğlu, tüpünün hortumu teknenin pervanesine takılması sonucu havasız  kalarak hayatını kaybetti. Çevrede balık avlayan bir vatandaş ise olayı fark edip Kadıoğlu’nu denizden çıkartarak 112 Acil  Sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, dalgıcın hayatını kaybettiğini belirledi. Fazlı Kadıoğlu’nun cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Çınarlı Adası’nda toprağa verildi.

Yorumlar

Erda Gün Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun. Lakin bu olay yazıldığı gibi olmuş olamaz. Dalacak biri motoru stop eder, pervane dönmez. Dönmeyen pervaneye takılan hortumu tüplü dalış yapan biri kurtarabilir, olmadı tüpü ve BC yeleğini çıkartabilir. Nargile olsa , nargile hortumu takılmış olsa motor boşta olur, pervane dönmez.. Yani ya yazılandan başka bir şey var yada olayda bir şey var..