Bayram ikramiyesi kimlere eksik veriliyor?

Bayram ikramiyesi kimlere eksik veriliyor sorusunun yanıtı milyonlarca emekli tarafından yanıt bekliyor. Bayram ikramiyesi kimlere eksik veriliyor sorusunun cevabı Ajanshaber.com'da.

Bayram ikramiyesi kimlere eksik veriliyor?

Milyonlarca emekli şimdiden Bakanlar Kurulu kararının ardından iki bayram öncesinde de yatacak olan bayram ikramiyelerini bekliyor. Başbakan Binali Yıldırım yakın zamanda gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından milyonlarca emekli bayram ikramiyesi müjdesini vermişti. Bayram öncesi verilecek olan ikramiye öncesi kafaları karıştıran açıklama İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray'da geldi. Çıray yaptığı açıklamada tüm emeklilere 1000 lira ikramiye ödenmediğini söyledi. Bu açıklamanın ardından bayram ikramiyesi kimlere eksik veriliyor sorusu akıllara gelen ilk soru oldu.

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE EKSİK VERİLİYOR?

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran 1000 liralık bayram ikramiyesi hakkında kafaları karıştıran bir iddia ortaya atıldı. iddia İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray'ın açıklamasına göre tüm emeklilere 1000 lira net bayram ikramiyesi ödenmedi. Peki bayram ikramiyesi kimlere eksik veriliyor? İşte cevabı...

Bazı emeklilere bin TL, bazılarına 750 TL, bazılarına ise 500 TL bayram ikramiye ödemesi yapılıyor. Eğer emekli olan kişi hayatını kaybetmişse, o emeklinin eşine 750 TL ikramiye veriliyor. Yine hayatını kaybetmiş emekli kişinin kızına ise bayram ikramiyesi 500 TL olarak ödeniyor.

İDDİALARDAN SONRA EMEKLİLERİN KAFASI KARIŞTI

Milyonlarca emekliyi mutlu edecek haberi geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım vermiş ve tüm emeklilere yılda 2 kez bayramlarda olmak üzere toplam 1000 lira bayram ikramiyesi verileceğini müjdelemişti. SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklilerine ödenmeye başlayan 1000 liralık bayram ikramiyeleri bazı vatandaşların hesabına eksik yatınca kafalar karıştı.

BAYRAM İKRAMİYELERİ EKSİK Mİ YATIYOR?

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, sosyal medya hesabından açıklama yaparak her emekliye bin TL verilmeyeceğini, kimilerine 300 TL, kimilerine ise 500 TL verileceğini, bunun da nedeninin maaş farkı olduğunu yazmıştı.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN İDDİALARA YANIT GELDİ

Muhalefetteki bu iddialar üzerine Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında bu konuya ilişkin açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, 15 Mayıs 2018 tarihli grup toplantısında Aytun Çıray’ın her emekliye 1000 TL bayram ikramiyesi verilmeyeceğine dair iddiasının doğru olmadığı belirtti. Emekliye verilecek bayram ikramiyesi hakkında ortaya atılan iddiaları net bir dille yalanlayan Binali Yıldırım "Bunun kararı alınmıştır ve yılda 2 sefer emekli maaşı kaç para olursa olsun bakılmadan her bir emeklimize bin lira bayram ikramiyesi verilecektir, nokta. Net eline geçen para, brüt değil" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

cuneyt özkürt herkese 1000 tl yalanına neden baş vuruyorsunuz kademeli verilecek demiyorsunuz dansözün adı çıkmış kandırın bakalım yaşlıları kurbanlarını rahat keseceklerdi hani
Halil Elmas Niye bana 500 TL verildi o zaman