Aslıhan Hatun ölüyor mu?

Diriliş Ertuğrul 112. son bölümü TRT 1'den pür dikkat izlendi. Son bölümden sonra yayınlanan Diriliş Ertuğrul 113. yeni bölüm fragmanı ise izleyenleri şok etti. Obaya gelen cenaze kime ait? Aslıhan öldü mü? Aslıhan, Sadettin Köpek'i öldürebildi mi?

Aslıhan Hatun ölüyor mu? - Sayfa 1
Diriliş Ertuğrul 112. son bölümü izleyenlerin nefesini kesti, TRT 1 ekranına kilitledi. Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Diriliş Ertuğrul, izlenme rekoru kırmaya devam ediyor. Diriliş Ertuğrul son bölümde neler oldu? Geçen bölümde Ertuğrul Bey, Sultan'dan gelen ferman üzerine kaleyi, Günalp Bey'e bırakmak zorunda kalmıştı. Bunun üzerine Günalp Bey ise Bilecik Tekfuru ile sulh anlaşmasını imzaladı ve Söke'yi onlara verdi. Diriliş Ertuğrul son bölümde Aslıhan'ın Sadettin Köpek'i bıçaklaması sonrasında Sadettin Köpek 113. bölüm merak konusu oldu.
1 6
Aslıhan Hatun ölüyor mu? - Sayfa 2
Dün akşam TRT 1'de hayranları tarafından soluksuz ve heyecanla izlenen son bölümde sonra Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Fragmanda çadırda Hayme Ana, Halime Sultan'ın olduğu yerde bir tabut vardır. Ertuğrul Bey, kimin öldüğünü merak etmekte sırasıyla sormaktadır. Tabutun üzerindeki kılıcın Aslıhan'ın Sadettin Köpek'in yanına giderken götürdüğü kılıç olması Aslıhan Hatun'un öldü mü şeklinde sorulara sebep oldu!
2 6
Aslıhan Hatun ölüyor mu? - Sayfa 3
Diriliş'in son bölümünde Ertuğrul, bir oyun kurarak Ahmet’in Kritos’u kurtarmasını sağlamış ve bu sayede Ahmet, Kritos’un güvenini kazanmıştı. Bu yüzden Kritos, Ahmet’i Köpek’in yanına elçi olarak göndermişti. Ahmet ise Köpek’in canını kurtararak onun da güvenini kazanmıştı. Günalp, Ertuğrul’un onu öldüreceğini düşünürken kendini onunla birlikte Söğüt’te bulmuştu. Köpek, Ertuğrul’un ipini çekebilmek için Sultanı Ertuğrul’a karşı dolduruşa getirmeye çalışmış ve devlet erkanını da yanına almıştı. Bu sayede de Ertuğrul’un uç beyliğinin elinden alınması için sultana ferman imzalatmıştı. Aslıhan’ın ve beylerin Söğüt’e göçme konusundaki endişeleri ise artmıştı. Ertuğrul ve Kritos Söğüt’te karşı karşıya gelmiş ve Kritos, Ertuğrul’un eline geçmişti. Sonrasında saraydan gelen bir fermanla, Ertuğrul’un uç beyliğinin elinden alındığı ve Günalp’a verildiği anlaşılmıştı.
3 6
Aslıhan Hatun ölüyor mu? - Sayfa 4
Sadettin Köpek hain oyunlarına devam eder. Gelen ferman üzerine daha fazla kan dökülmesini istemeyen Ertuğrul Bey, kaleyi Günalp Bey'e bıraktı. Bunun üzerine Günalp Bey, yakalanan Kritos'u serbest bırakarak, devletin emri dediği sulh anlaşmasını imzalar ve Söke'yi de Bilecik Tekfuruna verir. Ertuğrul Bey ise bu olanlar sonrasında "Kılıç hakkıyla fethetmeye, kaleler almaya muktediriz evelallah" der.
4 6