AK Parti'den 'minik Eylül' hakkında çok sert açıklama!

AK Parti'den, Eylül Yağlıkara'nın cansız bedeninin bulunmasına ilişkin, "Sıfır tolerans gösterilecek. Asla bunlarla ilgili olarak da ceza indirimi söz konusu olmayacaktır."denildi.

AK Parti'den 'minik Eylül' hakkında çok sert açıklama!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara'nın Polatlı ilçesine  bağlı Uzunbeyli Mahallesi'nde 22 Haziran'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cansız bedenine ulaşıldığını hatırlattı.

Öncellikle küçük kızın ailesi ve Türk milletine başsağlığı dileyen  Çalık, seçimden önce cinsel istismarla ilgili çok önemli düzenlemeler  yaptıklarını belirtti.

Çalık, bu düzenlemelerin çok ciddi yaptırımlar içerdiğini aktararak  "Buna rağmen Eylül'le ilgili yaşadığımız vaka tüyler ürpertici bir vaka. İnşallah  bununla ilgili yasal düzenleme bütün hassasiyetiyle devam edecek ve yerini  bulacaktır." diye konuştu.

Ağrı'da bayram ziyareti için ailesiyle gittiği dedesinin köyünde  kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'i arama çalışmalarının da sürdüğünü ifade eden  Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Mutlaka bulunacak. Kaçırıldıysa kaçıranlar ya da Allah muhafaza başka  bir şey yaşandıysa onlarla ilgili en ağır cezai müeyyide uygulanacaktır. Sıfır  tolerans gösterilecek. Asla bunlarla ilgili olarak da ceza indirimi söz konusu  olmayacaktır. AK Parti olarak da bunlarla ilgili mücadeleyi yaptık, yapmaya da  devam edeceğiz. Canlıların hiçbirinde şiddet olmasın. Çocuklarımız bizim en  korunaklı olması yerde, evinde, bahçesinde, köyünde olması gerekirken onlara  saldıranları şiddetle kınıyoruz."

"MİLLETİN DEVLETE OLAN GÜVENİNİ TESİS ETMEK ZORUNDAYIZ"

Çalık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun CHP il başkanlarının şehit  cenazelerinde protokole alınmaması yönündeki talimatıyla ilgili görüşlerinin  sorulması üzerine ise bulundukları toprakları şehitlerin vatan yaptıklarını dile  getirdi.

Şehadetin çok büyük bir makam olduğunu ve şehitlerin kemiklerinin  sızlamaması, gazilerin gözyaşlarının dökülmemesi gerektiğini vurgulayan Çalık,  "Terör örgütleriyle bağlantısı, destekçisi ve 'Sırtımızı PYD'ye YPG'ye, PKK'ya  yasladık' diyenlerle onların yolunu açanlarla bu millet hesaplaşacaktır." dedi.

24 Haziran seçimlerinde hesap sorduklarını anlatan Çalık, şunları  kaydetti:

"Cumhuriyet Halk Partisi, şehitlerin, gazilerin yanında mı yoksa  teröristlerin cenazesine giden kimlikten mi olduklarını kendileri belirlemeli.  Cumhuriyet Halk Partisi bu konudaki kıblesini belirlemeli. Bu vatan için canını  ortaya koymuş şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Diğer taraftan bu vatanı bölmek,  parçalamak isteyenler, polisimize, askerimize, kadınımıza, çocuğumuza... Bunu  yapanlara hesabını biz sormak zorundayız. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki milletin  devlete olan güvenini tesis etmek zorundayız. Oraları asla ve asla PKK'ya bir kez  daha bıraktırmamamız lazım. Cumhuriyet Halk Partisi'nin de tavrını çok net bir  şekilde ortaya koyması lazım. Terörden, teröristlerden beslenen partilere de  payandalık etmekten vazgeçmesi lazım. Cumhuriyet Halk Partisi tavrını net olarak  ortaya koyarsa, kimsenin kimseye müdahale etmesine gerek kalmaz. Ana muhalefet  partisi olarak yerli ve milli duruşunu göstermeli."

Yorumlar