Afrin Operasyonu Sonrası Trump’tan Sert Açıklama..!!

ABD Başkanı Donald Trump Afrin Operasyonu sonrasında, sert açıklamalar yaptı.

Afrin Operasyonu Sonrası Trump’tan Sert Açıklama..!! - Sayfa 1
Abd Türkiyeyi iftiralarla karalayıp saldırmak istiyor.. TÜRKİYE'Yİ KAZANMAK (KULLANMAK) İSTEYEN BİR KESİMDE VAR.
1 5
Afrin Operasyonu Sonrası Trump’tan Sert Açıklama..!! - Sayfa 2
Lâkin, her ne kadar bu karar doğrultusunda tüm hazırlıklar tamamlanmış olsa da, masa da bulunan birkaç grup, Türkiye’yi kazanmanın (daha doğrusu geçmişte olduğu gibi güzellikle kullanmanın) daha iyi bir yol olacağı konusunda ısrarcı. Bunun yanında tüm tarafların hemfikir olduğu ana başlık; Türkiye’nin gün geçtikçe yayılan/büyüyen gücü, etki alanları ve hızla yükselen popülaritesi her ne şartla olursa olsun kesinlikle budanmalı/kısıtlanmalı. Şunu net olarak bilmekte fayda var;
2 5
Afrin Operasyonu Sonrası Trump’tan Sert Açıklama..!! - Sayfa 3
ABD süper değil, hiper bir güçtür. Fakat Türkiye’nin de artık bölgesel değil, küresel bir güç olduğunu, kendilerinin tüm dünyaya ‘yeter artık’ dedirten emperyalizm projelerine karşı Türkiye merkezli büyük bir savaşın başlatıldığını çok iyi biliyorlar.
3 5
Afrin Operasyonu Sonrası Trump’tan Sert Açıklama..!! - Sayfa 4
Dolayısıyla Türkiye-ABD ilişkileri bundan sonraki süreçte, yıllardır ABD-Rusya arasında sahnelendiği üzere ‘soğuk savaş’ şeklinde olacaktır -ki- bizim savaşımızın farkı, tamamen ‘GERÇEK’ olmasıdır. Önümüzdeki çetin ve sancılı süreç içerisinde Türkiye’nin elinde bilinen/bilinmeyen bir çok kozun bulunduğunu zamanla görecek, yeni dünya düzeninde yeni dengelerin Türkiye üzerinden şekillendiğine hepberaber tanık olacağız. Bu nedenle, şimdi, her zaman olduğundan çok daha dik durmalı, hissiyatımızı çok daha diri tutmalıyız. Hazır olun.
4 5