Adım adım tuvalet eğitimi

Siz de bir anne olarak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.

Adım adım tuvalet eğitimi - Sayfa 1
O minik bebeğiniz büyüdü ve dönüm noktalarından birine geldi. Artık bezden kurtulma zamanı. Çocukların özgürlüğe adım atmalarını simgeleyen tuvalet eğitimi anneleri en çok tedirgin eden konuların başında geliyor. Siz de bir anne olarak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz.
1 5
Adım adım tuvalet eğitimi - Sayfa 2
Bezden kurtulma zamanı - Ona bir oturak (lazımlık) alın ve oturağın ona ait olduğunu söyleyin, dokunmasına ve incelemesine izin verin. - Tuvaleti geldiğinde bunu ifade etmesini sağlayın. - Tuvaleti geldiğini belli ettiğinde onu oturağa yönlendirin.
2 5
Adım adım tuvalet eğitimi - Sayfa 3
- Oturmak istemiyorsa kitap okuma, beraber seçtiğiniz tuvalet şarkısını söyleme gibi yöntemler geliştirin. - Tuvaletini yaptığında bu durumu telefonla anneanne, dede gibi kişilere haber vermeye yönlendirin. - "Aferin, sen de büyük çocuklar gibi tuvaletini yapmayın öğrendin” gibi sözlerle teşvik edin.
3 5
Adım adım tuvalet eğitimi - Sayfa 4
- Tüm yöntemlere rağmen oturmak istemezse kendi haline bırakın ama kızmayın. - Eğer birkaç gün içinde yine oturmazsa eğitime birkaç hafta ara verin. - Tüm bunları sağladıktan sonra oturağını banyoya taşıyın ve nedenini anlatın.
4 5