25 muvazzaf üsteğmene FETÖ'den gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığındaki FETÖ soruşturması kapsamında 25 muvazzaf üsteğmen hakkında gözaltı kararı verildi.

25 muvazzaf üsteğmene FETÖ'den gözaltı kararı

Son dakika: Jandarmada FETÖ operasyonu: 25 üsteğmen gözaltında
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Jandarma Genel Komutanlığındaki FETÖ soruşturması kapsamında 25 muvazzaf üsteğmen hakkında gözaltı kararı verildi.

GÖZALTI KARARI

FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki 25 üsteğmen hakkında gözaltı kararı verildi.

Yapılan açıklama şöyle:

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ'nün mahrem imamlar ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen 25 üsteğmen hakkında 04.09.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerin tamamı aktif görevdedir. Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 15 ilde devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar