2018 AYT soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

Üniversite sınavının ikinci oturumu olan AYT bugün gerçekleştirildi. Sınavdan çıkan öğrenciler 2018 AYT soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı sorusuna yanıt arıyor.

2018 AYT soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

Üniversite sınavı için yaklaşık iki buçuk milyon genç ter döktü. Üniversite sınavının ilk oturumu olan TYT dün yapılmıştı. Sınavın ikinci oturumu olan AYT bugün gerçekleştirildi. YGS ve LYS'den sonra yeni bir sistem olarak gelen sınavda yaklaşık iki buçuk milyon öğrenci ter döktü. Cumartesi ve pazar günü yapılan iki oturumun tamamlanmasının ardından öğrenciler 2018 AYT soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Şimdi birçok öğrenci ÖSYM'den gelecek açıklamayı bekliyor. 2018 AYT soruları ve cevapları ile ilgili detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

2018 AYT SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI MI?

TYT ve AYT seçimler için bir hafta geç gerçekleştirildi. Cumartesi ve pazar günü yapılan oturumların ardından öğrenciler soru ve cevap anahtarlarını merak etmeye başladı. Bu sebeple birçok öğrenci internette 2018 AYT soru ve cevap anahtarı yayınlandı mı sorusuna yanıt arıyor. AYT soruları ÖSYM tarafından 1 Temmuz tarihinde açıklandı. Haberimizin devamındaki linke tıklayarak soruları görüntüleyebilirsiniz.

YKS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? YKS sınav sonucu sorgulama ekranıEğitim01 Temmuz 2018 13:02YKS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? YKS sınav sonucu sorgulama ekranıSınava giren milyonlarca öğrenci 2018 YKS sınav sonucu ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arıyor.

2018 TYT SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

YÖK'ün sınav sistemini sene başında değiştirmesinin ardından YGS ve LYS kalkmıştı. İsimleri ise YKS olmuştu. YKS ise 3 oturumda gerçekleşecek. İlk oturumu ise bugün gerçekleşti. Saat 10.15'te başlayan sınav tam 135 dakika sürdü. YKS 2018'in ikinci oturumu ise 1 Temmuz'da yani yarın yapılacak. Öğrenciler üniversite hayallarine ise kurmaya devam ediyor. YKS sorularının tamamı, 1 Temmuz akşamı ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanacak. Yayınevleri ile yazılı ve görsel medyanın sınav sorularını kullanabilmeleri ile ilgili telif ücretleri de belirlendi.

AYT SORULARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS İLE İLGİLİ DETAYLAR 

2018-YKS’ye başvuran adaylar, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AİS) giriş yaparak MEB e-Okul sistemindeki eğitim bilgilerini ve diploma notunu görebilecekler ve bu bilgilerini, 2-9 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) onaylayabileceklerdir. Adayların sınav öncesi herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz.

Bugün yapılan TYT'nin sınav sorularının zorluğu ise Uzmanlar tarafından açıklandı. Türkçe sorularının paragrafların uzunluğu yüzünden çok zaman kaybedildiğini açıklayan uzmanlar matematik sorularının da Türkçe sorularından farklı olmadığı görüşünü ileri sürdü. Buna karşılık fen sorularının ise çözümünün Türkçe ve matematik sorularına göre daha kolay çözünülebilir olduğunu savundu.


Bir uzmanın yaptığı yoruma göre matematikte özellikle geometri sorularının zor olduğu belirtildi. Matematik sorularının daha çok yoruma dayalı ve resimli olduğu belirtildi.

Yorumlar