15 Temmuz etkinlikleri nerelerde yapılacak?

Hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde yapılacak etkinlikler merak konusu oldu. 15 Temmuz etkinlikleri nerelerde yapılacak sorusu vatandaşlar tarafından yanıt bekliyor. 15 Temmuz etkinlik programları Ajanshaber.com'da.

15 Temmuz etkinlikleri nerelerde yapılacak?

15 Temmuz destanının 2. yıl dönümünde vatandaşlar 15 Temmuz etkinlikleri nerelerde yapılacak sorusuna dair araştırma yapmaya başladı. Takvimler 15 Temmuz 2016'yı gösterdiğinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından hain bir darbe girişiminde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokaklara inen halk, tanklara ve silahlara karşı durdu. Bu hain darbe girişimi vatandaşlarımızın büyük direnişi sayesinde püskürtüldü. Türk halkının darbeci hainlere karşı büyük zaferin yıl dönümünde merak edilen soru 15 Temmuz etkinlikleri oldu. 15 Temmuz etkinlik programları ile ilgili detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ NERELERDE YAPILACAK?

Hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde çeşitli etkinlikler yapılacak. Yapılacak etkinlik töreninde şehitlerimiz için dua edilecek. Vatandaşlar 15 Temmuz etkinlikleri nerelerde yapılacak sorusuna şimdiden yanıt aramaya başladı. Ajans Haber olarak 15 Temmuz etkinlikleri ile ilgili detaylı bir araştırma yaptık. İşte detaylar...

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

İzmir'de, 15 Temmuz darbe girişiminin 2'inci yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İzmir Valiliği tarafından düzenlenen '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri 16 Temmuz'a kadar devam edecek. Programda, tiyatro gösterimleri, konserler, paneller yer alacak. 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yarısı 00.13'te ise tüm camilerde sela okunacak.

İzmir Valiliği, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenleyecek. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlikleri kapsamında, 13 Temmuz Cuma günü tüm camilerde şehitler için hatim duası yapılacak. Yine aynı gün Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi'nde saat 14.30'da tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez'in '15 Temmuz' konulu tiyatro gösterimi sahnelenecek. 14 Temmuz'da da İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından da Şevki Yılmaz'ın katılımı ile '15 Temmuz' konulu panel düzenlenecek. 14-19 Temmuz tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, kıckboks, wushu, dağcılık, tenis gibi çeşitli branşlarda müsabakalar düzenlenecek. Program, 15 Temmuz Pazar günü daha da yoğun olacak. Pazar günü saat 11.00'de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koordinesinde, protokol üyeleri Kadifekale Hava Şehitliği'ni ziyaret edecek. Saat 10.30-11.00 arasında da Demokrasi Üniversitesi koordinesinde, Gündoğdu Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi Yürüyüşü yapılacak. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN 15 TEMMUZ ETKİNLİK PROGRAMI BELLİ OLDU

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nde şehitlerin kabirlerini ziyaret edecek, şehit yakınları ve gazilerle öğle yemeğinde bir araya gelecek.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da programına 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret ederek başlayacak. Başkan Erdoğan, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit yakınları ve gazilerle öğle yemeğinde bir araya gelecek. Erdoğan, Ankara'daki programını tamamladıktan sonra İstanbul'a geçecek ve burada 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Şehitler Anıtını ziyaret edecek. Erdoğan'ın katılacağı programların dışında darbeciler tarafından saldırı düzenlenen tüm noktalarda da anma yapılacak. Gece tüm Türkiye'deki camilerde selaların okunmasıyla programlar son bulacak.

Yorumlar